5 powodów, dla których warto inwestować w kryptowalutę

17 lutego 2021
Category: Twoje Konto

Jeśli istnieje jedna rzecz, którą można opisać kryptowalutę, to jest to niestabilność. Jako najnowszy dzieciak w bloku walutowym, dosłownie nie ma historii, która określałaby, co jest normalne, a co nie w spadkach cen i zachowaniach rynkowych. Ale czym właściwie jest kryptowaluta?

Kryptowaluta to zasób cyfrowy zaprojektowany tak, aby funkcjonował jak prawdziwe pieniądze, ale bez fizycznej formy – jest całkowicie online. Po raz pierwszy został wdrożony w 2009 roku wraz z utworzeniem Bitcoin. Jest utrzymywany i zarządzany przez kryptografię, działając jako środek bezpieczeństwa. Kryptowaluta zyskała coraz większą popularność na przestrzeni lat, ale dopiero w kwietniu 2013 r. Przyciągnęła znaczną uwagę inwestorów i mediów, kiedy osiągnęła ponad 266 USD za monetę.

Jednak kryptowaluta jest pozbawiona swojej niesławy. Jest bardzo niestabilny i nieprzewidywalny.

Biorąc pod uwagę całą nieprzewidywalność, dlaczego dokładnie miałbyś inwestować w kryptowalutę? Po co ufać rynkowi, na którym nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, jakie jest ryzyko i kiedy nastąpi następny spadek ceny? Oto pięć najważniejszych powodów, dla których https://elitetrading.de/trading-software/bitcoin-circuit/, dlaczego teraz jest czas na inwestowanie w kryptowalutę.

Bezpieczeństwo

Codziennie słyszymy w wiadomościach o naruszeniu danych i kradzieży. Cyberbezpieczeństwo to jedna z głównych wad, z którymi mamy do czynienia w świecie pełnym transakcji online i systemów bezgotówkowych. Jednak kryptowaluta może być na to odpowiedzią. Istnieją dwa powody, dla których gospodarka kryptowalut jest tak bezpieczna, jak jest teraz.

Pierwszym powodem jest to, że cały system jest oparty na zabezpieczeniach kryptograficznych. Zamiast polegać na bankach i ich działach IT w celu zabezpieczenia pieniędzy i danych bankowych, kryptowaluta polega na matematyce. W ten sposób Twoje konto nie będzie nigdy zagrożone. Umożliwia to blockchain – stale rosnąca lista rekordów, zwanych blokami, które są połączone i zabezpieczone za pomocą kryptografii. Opierając się na systemie proof of work, w którym transakcja jest ustawiona i nie można jej zmienić, gdy tylko zostanie potwierdzona w łańcuchu bloków. Po potwierdzeniu transakcja staje się częścią rejestru transakcji w łańcuchu bloków i nie można jej zmienić, a na pewno nie można jej sfałszować. Co więcej, sfinalizowanie transakcji pozwala prawie każdemu w sieci wiedzieć o niej, a tym samym dodaje kolejną warstwę nacisku na jej bezpieczeństwo.Dzięki blockchain inwestorzy mogą być bezpieczni, wiedząc, że nikt poza górnikami nie może zaangażować się w Twoje transakcje.

Ten proces transakcji jest wykonywany przez górników, ponieważ są jedynymi, którzy mogą potwierdzić transakcję. Górnicy rozprowadzają transakcje w sieci po oznaczeniu ich jako legalnych i legalnych, podczas których każdy węzeł dodaje je do łańcucha blokowego. Zarówno blockchain, jak i systemy proof of work są unikalne dla kryptowalut.

Drugą rzeczą, która zapewnia bezpieczeństwo systemu jest fakt, że poszczególne fundusze monet są zamknięte w systemie kryptografii z kluczem publicznym. Dzięki temu tylko właściciel klucza prywatnego może wysłać kryptowalutę. Po raz kolejny, używając kryptografii, złamanie tego schematu jest prawie niemożliwe.

Anonimowość i prywatność

Oprócz tego, że jest bardzo bezpieczną formą waluty, kryptowaluta ma również bonus w postaci pseudonimowego charakteru. Kiedyś była to atrakcyjna zaleta dla osób zajmujących się ciemną siecią, ale anonimowość i prywatność są również ogromnym plusem dla codziennych inwestorów i handlowców. Anonimowość i prywatność, oprócz bezpieczeństwa, to obie podstawowe cechy kryptowalut. Na najbardziej podstawowym poziomie uniemożliwia stronom zewnętrznym, organizacjom i rządom wiedzę o tym, w co kupujesz lub w co inwestujesz. Maskuje również, ile wydałeś iz kim prowadzisz transakcje.

Ta pseudonimowa funkcja oznacza, że ​​ani transakcja, ani konto, na które są wysyłane, nie są nigdy połączone z rzeczywistymi tożsamościami. Istnieją adresy kryptograficzne, które składają się z pozornie przypadkowych łańcuchów około 30 znaków, które – raz podane danej osobie – sprawiają, że śledzenie ich jest prawie niemożliwe. Jednak z pewnością jest możliwa analiza przepływu transakcji, ale nie ułatwia to powiązania rzeczywistej tożsamości użytkownika z adresem.

Starzenie się waluty papierowej

Wraz z pojawieniem się pieniądza w przeważającej części w postaci cyfrowej, niedługo później waluta papierowa stanie się mniejszością. W przypadku systemów transakcji walutowych, takich jak karty kredytowe i PayPal, logiczne jest, że następnym krokiem będzie całkowite pozbycie się fizycznej formy i przejście na w 100% cyfrową walutę.

Kryptowaluta to pierwsza iteracja tego.

Dostawy kontrolowane

Jednym z głównych powodów, dla których kryptowaluta przebija tradycyjną walutę, jest luzowanie ilościowe – wprowadzenie nowego pieniądza do podaży pieniądza przez bank centralny. Działając w ramach kontrolowanej podaży, nie byłoby potrzeby drukowania pieniędzy. Większość sieci ogranicza nawet podaż kryptowalut, nawet gdy zapotrzebowanie jest wysokie. Na przykład produkcja bitcoinów spada z biegiem czasu i ma osiągnąć ostateczną liczbę w 2140 r. Podaż pieniężną kryptowaluty w przyszłości można z grubsza obliczyć dzisiaj dzięki harmonogramowi zapisanemu w kodzie. Pomimo porównywania do złota i srebra, ponieważ podaż jest bardzo ograniczona, kryptowaluta jest równie legalną walutą, jak tradycyjna i FIAT.

Niższe ryzyko inflacji

Tradycyjne waluty świata są kontrolowane przez ich rządy. W związku z tym, gdy dany rząd miesza swoją politykę lub staje w obliczu kryzysu gospodarczego, waluta bardzo cierpi. Może to prowadzić do znacznych wahań wartości i konieczności drukowania większej ilości pieniędzy. Kryptowaluta nie ma do czynienia z tym problemem.

Kryptowaluta to waluta globalna. Wielu inwestorów uważa, że ​​ryzyko spadków jest mniejsze w porównaniu z tradycyjnymi walutami. Co więcej, nie jest uzależniony od polityki rządu, więc jest podatny na hiperinflację i całkowity upadek waluty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy