Bakkt w róg: CME Bitcoin Futures ma wygasnąć, ponieważ cena spot jest nadal poniżej 10000 USD

Bakkt w róg: CME Bitcoin Futures ma wygasnąć, ponieważ cena spot jest nadal poniżej 10000 USD
16 października 2020
Category:

Przyszłość sprzyja Bitcoinowi, pomimo wygaśnięcia kontraktów futures.

Ponieważ świat kryptowalut kolektywnych jest bliski wygaśnięcia kolejnego kontraktu CME Futures, pojawiły się obawy o zmienność. Pod koniec każdego kwartału wygaśnięcie zestawu kontraktów XBT oferowanych przez giełdę z Chicago wydaje się powodować spadki na rynku spot, powodując spadek ceny Bitcoina. Obecny zestaw kontraktów, które zostały wdrożone 3 czerwca, wygasają 30 sierpnia. A wraz ze zmianami cen w przeszłości cena tradycyjnie reagowała wrażliwie na wygaśnięcie kontraktu.

Często postrzegany jako wylęgarnia kryptowalut inwestora instytucjonalnego, regulowany rynek kontraktów terminowych zaczyna tracić swój blask. Cały instytucjonalny [regulowany] rynek kryptograficzny przeniósł się na CME, gdy drugi koń, CBOE, wypadł z rynku Bitcoin Futures w marcu, tuż przed tym, jak Bitcoin rozpoczął swój ogromny wzrost. Jednak w tym czasie Bitcoin nie tylko osiągnął poziom pięciu cyfr, ale także kilka pozytywnych znaków było widocznych, z inwestowaniem dużych firm skierowanych w stronę królestwa kryptowalut.

Wraz ze zbliżającym się wejściem platformy Bakkt Intercontinental Exchange oferującej Bitcoin Futures w przyszłym miesiącu i ostatecznym przesłuchaniu aplikacji Bitcoin ETF zaplanowanych na październik, rynki instytucjonalne są w tym momencie czymś więcej niż CME. Poszczególne firmy finansowe, takie jak Fidelity i TD Ameritrade, chcą wypuścić własne, wyselekcjonowane wersje aplikacji do handlu bitcoinami, podczas gdy duże banki, takie jak JP Morgan i [prawdopodobnie] Goldman Sachs, ustawiają się w kolejce, aby wprowadzić monetę rozliczenia wewnętrznego w swoich kasach.

Niezależnie od pozytywnych sygnałów, które będą oznaczać koniec tego roku, będzie to miało konsekwencje przez lata. Wygaśnięcie kontraktów CME Futures jest okresowo ważnym wydarzeniem na rynku Bitcoin.

Eksperci zdecydowali się rozwiązać ten problem. Niektórzy przewidzieli ten sam stary łagodny spadek z powodu braku wzrostu wolumenu, podczas gdy niektórzy zauważyli tę instytucjonalną dywersyfikację, która spowoduje spadek zmienności CME Bitcoin Futures w przyszłości. Analityk znany po prostu jako „Skew” stwierdził, że inwestorzy instytucjonalni „szukają w sierpniu gdzie indziej” i pomimo „wygaśnięcia około 50% całkowitego oprocentowania”, rynek utrzyma się dzięki exodusowi z rozliczanego gotówką rynku kontraktów terminowych na bitcoiny CME. Analityk napisał na Twitterze:

50% całkowitych otwartych pozycji, które mają wygasnąć w tym tygodniu na CME

Niektóre z tych pozycji zostaną przeniesione, ale ogólnie inwestorzy instytucjonalni w sierpniu szukali gdzie indziej! pic.twitter.com/GnngLZkhhF

Źródło: Twitter

Open Interest [OI] zawiera szczegółowe informacje na temat wszystkich nierozliczonych kontraktów pochodnych, zarówno opcji, jak i kontraktów futures, nierozliczonych dla danego aktywa. OI dla kontraktów terminowych na Bitcoin na giełdzie CME odnotowało ogromny spadek z wysokiego poziomu ponad 350 milionów dolarów na początku lipca. Opierając się na wykresach Skew, OI zarejestrowany 24 sierpnia miał nieco ponad 220 milionów dolarów.

Źródło: CME Group

Przypadkowo, gdy entuzjaści zamiatali Bakkt na stosy popiołu krypto-historii, ICE ogłosił w czerwcu, że Bitcoin Futures wejdzie w fazę testów w następnym miesiącu, ponownie rozpalając iskrę. Dodatkowo, fizycznie dostarczone kontrakty terminowe na Bitcoin zostały potwierdzone na 23 września, gdy OI na wykresach CME zaczęło spadać. Od końca lipca wolumen na CME systematycznie spada, średnia za okres 26 lipca – 29 sierpnia [pod względem dziennej liczby transakcji] wyniosła 4349 kontraktów , podczas gdy Grupa CME całkiem niedawno stwierdził, że średni dzienny obrót kontraktami od początku roku to 7 237 . Stąd wolumen CME we wspomnianym okresie spadł o blisko 40 procw porównaniu ze średnią za rok.

Należy zauważyć, że liczba 7237 kontraktów dziennie jest mocno wypaczona ze względu na ogromną pompę Bitcoina na początku sierpnia. 4 kwietnia, dni po tym, jak Bitcoin odnotował 17-procentowy dzienny wzrost cen, dzienny wolumen kontraktów CME wzrósł o 950 procent, z ponad 22 000 transakcji. Prowadzenie do tej samej liczby kontraktów przekroczyło 15 000 dziennie.

Ruch podobny do podobnego na rynku kasowym i rynku instrumentów pochodnych Bitcoin jest często pamiętany podczas wygaśnięcia XBT. Analityk Josh Olszewicz sporządził wykres zmienności cen najważniejszego produktu futures na monetę królewską [na razie] wraz ze zmianami ceny spot. Zanotował 13 ruchów cen Bitcoin, które poruszały się zgodnie z wygaśnięciem kontraktu XBT.

Źródło: Twitter

Opierając się na powyższych wykresach, istnieją jeszcze trzy ruchy cenowe z powodu wygaśnięcia kontraktów CME Futures [to znaczy jeśli nie wyciągną CBOE i nie opuszczą rynku XBT]; 27 września, 25 października, 29 listopada i 27 grudnia. Jednak biorąc pod uwagę wprowadzenie Bakkt z ich „fizycznie dostarczonymi” produktami Bitcoin Futures, zmienność wywołana przez CME spadnie.

To, co kiedyś było postrzegane jako główny katalizator, który doprowadził Bitcoin do rekordowego poziomu blisko 20000 USD w grudniu 2017 r., Teraz ma „niewielki lub żaden” wpływ na wygaśnięcie kontraktów terminowych na Bitcoin, według Mati Greenspan, starszy analityk rynków eToro. . W rozmowie z AMBCrypto analityk stwierdził, że głównym powodem tego braku wpływu na cenę spotową Bitcoin była funkcja „rozliczana gotówkowo” kontraktów CME. Każdy kontrakt reprezentuje 5 BTC, ale jedynie jako narzędzie inwestycyjne, a nie faktyczny zakup i sprzedaż kryptowalut. Zasadniczo Wall Street po prostu stawia na cenę Bitcoina, bez posiadania żadnego, coś, co zostanie rozwiązane przez przedsięwzięcie ICE.

Na pytanie, czy inwestorzy instytucjonalni wycofają się zza rogu i pójdą drogą Bakkt, Greenspan powiedział:

Tak. To jest bardziej prawdopodobne. Jednak skutki długoterminowe są o wiele bardziej ekscytujące niż krótkoterminowe spekulacje ”.

Fizyczna dostawa Bitcoinów może nie być dobrodziejstwem, którego szukają instytucje. Pomimo wprowadzenia przez Bakkt rozwiązań Futures and Custody dla branży kryptowalut, niektórzy inwestorzy mogą unikać rynku właśnie z tego powodu, ze względu na wiszące koszty ogólne związane z fizyczną dostawą zamiast zwykłego rozliczenia gotówkowego oferowanego przez CME.

Bobby Ong, współzałożyciel i dyrektor generalny CoinGecko, powiedział AMBCrypto, że „dodatkowe koszty związane z bezpiecznym przechowywaniem bitcoinów” odstraszy ostrożnych inwestorów. Z perspektywy handlu uproszczonego i spekulacyjnego CME jest znacznie lepszą opcją. Ong dodał,

„Dla tych, którzy chcą po prostu spekulować na rynku, opcja rozliczenia gotówkowego na CME jest w rzeczywistości lepsza, ponieważ ma niższe koszty”.

Tak czy inaczej na to spojrzeć, wprowadzenie Bakkt z pewnością popchnęło grupę CME w róg. Pozostaje zatem pytanie: dokąd przeprowadzą się inwestorzy instytucjonalni? Spekulacyjne sanktuarium giełdy Futures rozliczane gotówkowo czy fizycznie dostarczony Bakkt?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy