Co to jest ochrona cen i jakie karty kredytowe ją oferują?

17 lutego 2021
Category: Wystawca Karty

W Experian jednym z naszych priorytetów są kredyty konsumenckie i edukacja finansowa. Ten post może zawierać linki i odniesienia do jednego lub więcej naszych partnerów, ale zapewniamy obiektywny pogląd, który pomoże Ci podjąć najlepsze decyzje. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce redakcyjnej.

W tym artykule:
 • Co to jest ochrona cen?
 • Kto oferuje ochronę cen?Jak korzystać z ochrony ceny karty kredytowejAlternatywy dla ochrony ceny kart kredytowychSkoncentruj się na kartach kredytowych, które zapewniają największą wartośćKiedyś ochrona ceny była powszechną zaletą karty kredytowej, ale teraz jest tylko kilku wydawców kart kredytowych, którzy nadal ją oferują. Nawet wtedy nie oferują tego na wszystkich swoich kartach kredytowych.

  Ale ochrona ceny może potencjalnie zaoszczędzić sporo pieniędzy, jeśli coś, co kupisz, trafi do sprzedaży wkrótce po zakupie. Oto, co musisz wiedzieć o ochronie cen i które główne karty kredytowe nadal ją oferują.

  Co to jest ochrona cen?

  Jak sama nazwa wskazuje, ochrona ceny obejmuje Cię, jeśli cena przedmiotu spadnie po zakupie za pomocą karty kredytowej.

  Na przykład, jeśli kupisz najnowszy model iPhone’a na krótko przed ogłoszeniem nowego, a cena spadnie, gdy najnowszy model trafi do sprzedaży, możesz uzyskać zwrot różnicy w ramach ochrony ceny swojej karty kredytowej. Bonus jest zwykle ważny przez określony czas po dokonaniu zakupu – powiedzmy 60 lub 90 dni – i zwykle ogranicza kwotę zwrotu, do której możesz się kwalifikować za jedno roszczenie.

  Pamiętaj, że ochrona ceny to nie to samo, co ochrona zakupów. Ta ostatnia to korzyść z karty kredytowej, która zapewnia ochronę w przypadku kradzieży lub uszkodzenia przedmiotu, który niedawno kupiłeś za pomocą karty – ponownie, w określonym okresie po zakupie.

  Kto oferuje ochronę cen?

  W przeszłości ochrona cen była podstawą wśród głównych kart kredytowych. Ale ostatnio wydawcy kart, tacy jak Chase i Citi, usunęli korzyści z niektórych lub wszystkich swoich kart lub zmniejszyli ich wartość. Zmiana ta zbiegła się w czasie ze wzrostem liczby usług, które zautomatyzowały ten proces, powodując gwałtowny wzrost roszczeń dotyczących ochrony cen dla posiadaczy kart. Dzięki tym usługom bot śledzi Twoje zakupy i ostrzega o spadkach cen (niektóre automatycznie składają reklamację), więc nie musisz robić tego wszystkiego ręcznie.

  Ale chociaż ochrona ceny nie jest już zapewniona, nadal jest zapewniona na niektórych kartach kredytowych. Oto, co należy wiedzieć o niektórych dostępnych opcjach:

  • Karta kredytowa Capital One ® Platinum : Przedmioty są objęte ochroną 60 dni od daty zakupu. Roszczenia są ograniczone do 250 USD każdy i możesz zgłosić tylko cztery roszczenia w okresie 12 miesięcy.
  • Karta Wells Fargo Visa Signature ® : Przedmioty objęte są ochroną 60 dni od daty zakupu. Możesz otrzymać zwrot do 250 USD za jedno roszczenie i do 1000 USD rocznie.Jak korzystać z ochrony ceny karty kredytowej

   Ochrona ceny może zaoszczędzić setki dolarów każdego roku, ale ważne jest, aby wiedzieć, czego potrzebuje wystawca karty, aby skorzystać z tej korzyści.

   Na początek przeczytaj przewodnik po korzyściach dla swojej karty kredytowej, aby zrozumieć, czego potrzebujesz, aby złożyć wniosek, a także informacje o uprawnieniach i ograniczeniach karty. Zwykle będziesz potrzebować oryginalnego rachunku, wyciągu rozliczeniowego pokazującego opłatę i oryginalnej reklamy z datą w ramach czasowych określonych w warunkach polisy.

   Musisz również złożyć wniosek w ciągu określonej liczby dni od daty ogłoszenia.

   Dowiedz się też, co obejmuje, a co nie. Może się różnić w zależności od karty, ale niektóre przykłady obejmują sprzedaż wyłącznie gotówkową i na zamknięcie, produkty sezonowe i wycofane, pojazdy silnikowe, nieruchomości, umowy na telefon komórkowy i inne.

   Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie części pracy jest zarejestrowanie się w usłudze takiej jak Sift lub Earny. Te aplikacje mogą pobierać cyfrowe pokwitowania od wybranych sprzedawców detalicznych ze skrzynki odbiorczej poczty e-mail i porównywać ceny, a następnie składać roszczenie w Twoim imieniu, gdy znajdą spadek cen. Usługa pobiera 25% kwoty zwrotu jako płatność, ale może to być tego warte, jeśli nie chcesz zajmować się kłopotami.

   Alternatywy dla ochrony ceny kart kredytowych

   Ochrona ceny karty kredytowej to nie jedyny sposób na zapewnienie najlepszej dostępnej ceny. Na przykład Sift and Earny, a także Paribus, którego właścicielem jest Capital One, również korzystają z polityki ochrony cen sprzedawców detalicznych. (Uwaga: Paribus nie pobiera opłaty za swoją usługę.)

   Więc nawet jeśli Twoja karta kredytowa nie oferuje korzyści, nadal możesz zarejestrować się i otrzymywać zwroty za obniżki cen, jeśli kwalifikujesz się do ochrony cen u sprzedawców uczestniczących w usługach.

   Ponadto niektórzy sprzedawcy detaliczni oferują dopasowanie cen konkurencji, co może się przydać, jeśli wolisz jednego od innego, ale ich cena nie jest najlepsza z dostępnych. Niektórzy sprzedawcy detaliczni po zakupie dopasowują nawet cenę do produktu konkurencji, o ile jest to w określonych ramach czasowych.

   Wadą pracy z polityką ochrony cen detalicznych i ustalania cen jest to, że wiele pracy trzeba wykonać samodzielnie, co może być trudne i czasochłonne. Dlatego zdecydowanie warto rozważyć rejestrację w aplikacji, która wykona za Ciebie pracę, nawet jeśli będzie to płatne.

   Skoncentruj się na kartach kredytowych, które zapewniają największą wartość

   Ochrona ceny karty kredytowej może być przyjemnym dodatkiem, ale nie jest to jedyna funkcja, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze karty kredytowej. Jeśli znajdziesz kartę, która świetnie pasuje i oferuje bonus, spróbuj to wykorzystać, szczególnie przy większych zakupach.

   Skoncentruj się jednak na kartach kredytowych, które mogą zapewnić najlepszy pakiet, w tym ofertę powitalną, program nagród i dodatkowe korzyści. Sprawdź również liczby, jeśli karta ma roczną opłatę, aby upewnić się, że otrzymujesz wystarczającą wartość netto w porównaniu z kartą, która nie pobiera opłaty rocznej.

   Brak ochrony cen na karcie kredytowej może być utrapieniem. Ale kiedy będziesz rozglądać się i porównywać karty kredytowe z nagrodami, pamiętaj, że nadal możesz otrzymać zwroty za obniżki cen zgodnie z zasadami sprzedawcy, a dzięki kilku dostępnym aplikacjom do ochrony cen nie musisz nawet nic robić, aby to się stało.

   Informacje o karcie Wells Fargo Visa Signature ® zostały zebrane przez Experian i nie zostały sprawdzone ani przekazane przez wydawcę karty.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy