Czy Amazon to świetna inwestycja? 3 powody, dla których warto kupować akcje AMZN – Akcje w wiadomościach

Czy Amazon to świetna inwestycja? 3 powody, dla których warto kupować akcje AMZN – Akcje w wiadomościach
16 października 2020
Category:

Od lat Amazon (AMZN) jest jednym z największych graczy w handlu detalicznym online. Niedawno firma rozszerzyła swoją działalność na inne obszary, produkując własną linię elektroniki, innowacyjne usługi internetowe i wchodząc na wschodzące rynki. Z tych powodów inwestorzy powinni nadal rozważać AMZN w swoich portfelach, ponieważ zróżnicowane strumienie przychodów spółki mogą uczynić z nich wartościową inwestycję długoterminową.

1. Amazon Web Services

Najnowszy raport zysków firmy Amazon dał inwestorom zaskakujące źródło zaufania do sukcesu Amazon Web Services (AWS). AWS to linia programów infrastruktury technologii opartych na chmurze, które pomagają firmom w przetwarzaniu, przechowywaniu danych, analizowaniu wskaźników online i tworzeniu aplikacji. Zasadniczo firmy płacą Amazon za zestaw narzędzi zwiększających ich wirtualną obecność. Obecnie AWS jest dostępny w USA, Australii, Brazylii, Chinach, Niemczech, Irlandii, Japonii i Singapurze, a firma niedawno ogłosiła ekspansję na Indie w przyszłym roku.

AWS udowodnił swoją zdolność do przyciągania dużych klientów dzięki aplikacjom Reddit, Netflix i Spotify za pośrednictwem usługi. AWS zajmuje się również start-upami, takimi jak Airbnb, a także klientami z sektora publicznego, takimi jak FDA. Zgodnie z niedawnym badaniem przeprowadzonym przez International Data Corporation, firmy AWS otrzymają średnio pięcioletnie korzyści biznesowe o wartości ponad 1,5 miliona USD i uzyskają zwrot z inwestycji początkowej wynoszący 560%. Amazon nie tylko zdobył nową bazę klientów dzięki AWS, ale oferuje produkt wysokiej jakości. Poszukaj AWS, który będzie się rozwijał w nadchodzących latach, a inwestorzy AMZN będą czerpać korzyści.

2. Najnowocześniejsza elektronika

Amazon zrobił furorę dzięki własnym markowym produktom, takim jak czytnik e-booków Kindle i telefon Fire. Ciekawie było obserwować, jak to, co kiedyś było zwykłym rynkiem internetowym, przekształciło się w zróżnicowaną firmę technologiczną. Obecnie Amazon znajduje się w czołówce produktów elektronicznych i komputerowych, grożąc, że stanie się podstawą w przeciętnym gospodarstwie domowym.

Ten pomysł najlepiej ilustruje produkt Amazon Echo. Echo to fizyczny produkt towarzyszący oprogramowaniu Amazon Alexa, które jest systemem automatyki domowej opartym na chmurze. Po prostu wykonując polecenia głosowe, użytkownicy kontrolują Echo, które może sterować muzyką, przesyłać strumieniowo aplikacje radiowe i manipulować kompatybilnymi produktami w całym domu, takimi jak włączniki światła i systemy bezpieczeństwa w domu.

Jak wyszczególniono w raporcie Zacksa, Amazon niedawno ogłosił zestaw deweloperski i fundusz inwestycyjny o wartości 100 milionów dolarów dla Echo, które ma być głównym graczem na rozwijającym się rynku automatyki domowej. Powinno to być również dobrą wiadomością dla akcji AMZN.

3. Włamanie do Chin

Jedną z głównych przeszkód Amazona była niezdolność do włamania się na większe rynki azjatyckie, które zostały zdominowane przez konkurentów, takich jak eBay (EBAY) i chińska firma Alibaba (BABA). Może się to zmienić wraz z niedawną decyzją Amazona o rozszerzeniu usług pożyczkowych na Chiny. Amazon Lending udziela pożyczek dostawcom, aby pomóc im w utrzymaniu zapasów, a rozszerzenie usługi na Chiny pozwoli na masową ekspansję na współpracę z chińskimi dostawcami.

Chociaż wielu krytyków zwracało uwagę na ryzyko związane z udzielaniem pożyczek sprzedawcom przez platformy handlowe, stało się jasne, że Amazon musiałby dopasować tę usługę, ponieważ eBay i Alibaba również ją obecnie oferują. Ponadto Amazon stara się ograniczać ryzyko za pomocą algorytmów wskazujących najlepsze firmy na podstawie częstotliwości ich wyczerpywania, popularności produktów i cykli magazynowych. Jeśli Amazon może utrzymać niskie ryzyko, a jednocześnie współpracować z większą liczbą chińskich dostawców, aby oferować więcej produktów w Chinach, akcje AMZN mogą zostać nagrodzone.

Podsumowanie

Dawno minęły czasy, gdy Amazon był tylko rynkiem internetowym. Firma jest obecnie gigantem w branży technologicznej, a inwestorzy mogą w dłuższej perspektywie wykorzystać to. Ponieważ w ciągu ostatniego tygodnia AMZN spadł z 3 rangi Zacka (Trzymaj) do Rangi 2 Zacks (Kup), najnowsze trendy wskazują, że inwestorzy mogą chcieć rozważyć akcje w swoich portfelach, a zwłaszcza jeśli zarysują się trendy powyżej opłaca się w przyszłości.

Chcesz najnowszych rekomendacji od Zacks Investment Research? Dzisiaj możesz pobrać 7 najlepszych notowań na następne 30 dni . Kliknij, aby otrzymać bezpłatny raport >>

Chcesz najnowszych rekomendacji od Zacks Investment Research? Dzisiaj możesz pobrać 7 najlepszych notowań na następne 30 dni. Kliknij, aby otrzymać bezpłatny raport

Poglądy i opinie wyrażone w tym dokumencie są poglądami i opiniami autora i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Nasdaq, Inc.

Poglądy i opinie wyrażone w tym dokumencie są poglądami i opiniami autora i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Nasdaq, Inc.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy