Dlaczego FDR obchodziło Dzień Kolumba

17 lutego 2021
Category: Nawet Jeśli

Podczas gdy dziś liberałowie starają się zdyskredytować i potępić Dzień Kolumba, ich ukochany FDR faktycznie go obchodził. Dlatego.

W 1937 roku Pres. Franklin D. Roosevelt faktycznie ustanowił Dzień Kolumba jako święto federalne. W uwagach z 12 października 1940 r. Z okazji Dnia Kolumba wyjaśnił, dlaczego obchodzenie Dnia Kolumba jest ważne.

FDR najwyraźniej postrzegał Dzień Kolumba jako okazję do świętowania i uhonorowania cech wizji, wiary, odwagi i wytrwałości w obliczu „ciężkiej próby – a nie jako okazję do zdyskredytowania Ameryki.

Najwyraźniej uznał ten dzień za okazję do refleksji nad wysiłkami, które doprowadziły do ​​powstania największego, najbardziej wolnego i najlepiej prosperującego narodu na Ziemi.

„Obietnica, jakądał światu odkrycieKolumba, dotycząca nowego początku marszu postępu ludzkości, jest w trakcie realizacji od czterech stuleci. Naszym zadaniem jest teraz utwierdzić nas w przekonaniu, że pomimo niepowodzeń ten proces będzie dążyć do spełnienia – podsumował FDR.

Z projektu American Presidency Project na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara, oto pełny zapis obchodów Dnia Kolumba z FDR w 1940 r. (Podkreślenie dodane):

„Podróż Krzysztofa Kolumba i jego niewielkiej floty na nieznany zachód była nie tylkowstępem do nowej epoki historycznej. Dla odważnego nawigatora była to kulminacja lat śmiałych spekulacji, starannych przygotowań i walki z przeciwnikami, którzy pomniejszali jego wielki plan i udaremnił jego wykonanie.

„Wyjaśniając dziwną doktrynę, że za oceanem stała solidna, nadająca się do zamieszkania ziemia, Kolumb musiał najpierw uczynić swoje poglądy wiarygodnymi dla swoich wątpiących patronów, a następnie pokonać pozornie nieskończoną gamę przeszkód, z którymi ludzie o małych umysłach zagradzali drogę do wyposażenia floty. Nawet gdy trzy małe statki były daleko na swoim epokowym kursie, załogi zbuntowały się i zażądały zawrócenia. Kolumb jednak trzymał się swojego kursu i rankiem 12 października 1492 r. został zauważony.

„Odwaga, wiara i wizja genueńskiego nawigatoragloryfikują i wzbogacają dramat wczesnego przemieszczania się Europejczyków do Ameryki.Kolumb i jego towarzysze podróży byli zwiastunami późniejszych potężnych ruchówludzi z Hiszpanii, z rodzinnych Włoch i Kolumba. z każdego kraju w Europie, az połączenia tych wszystkich narodowości powstała Amerykado której Stary Świat tak wspaniale się przyczynił.

„W tym roku, kiedy kontemplujemy stan, do którego świat został sprowadzony przez niszczycielskie siły, z bezprawiem i bezsensowną siłą pustoszącą starszą cywilizację, a nasza własna republika przygotowuje się do obrony jej instytucji, możemyożywić naszą wiarę i odnowić naszą odwagę wspomnieniem triumfu Kolumba po okresie ciężkiej próby.

„Obietnica, jakądał światu odkrycieKolumba, dotycząca nowego początku marszu postępu ludzkości, jest w trakcie realizacji od czterech stuleci. Naszym zadaniem jest teraz utwierdzić nas w przekonaniu, że pomimo niepowodzeń ten proces zmierza ku wypełnieniu.

Czytnik CNSNews

Media ciężko pracują, tworząc sieć zamieszania, dezinformacji i spisków wokół pandemii COVID-19.

CNSNews zawiera historie, których liberalne media boją się dotykać. Prowadzi ogólnokrajową debatę poprzez prawdziwe, uczciwe dziennikarstwo – a nie przez przekręcanie lub ignorowanie faktów.

CNSNews stało się filarem konserwatywnych mediów dla oryginalnych reportaży, reportaży śledczych i najświeższych wiadomości. Jesteśmy częścią jedynej organizacji poświęconej wyłącznie tej krytycznej misji i potrzebujemy Twojej pomocy, aby podsycić tę walkę.

Przekaż darowiznę, aby pomóc CNSNews w dalszym przekazywaniu informacji na tematy, których liberalne media nie chcą dotykać. 25 dolarów miesięcznie to długa droga w walce o wolne i uczciwe media.

A teraz, dzięki ustawie o pomocy, ulgach i bezpieczeństwie gospodarczym (CARES) w sprawie koronawirusa, możesz przekazać darowiznę w wysokości do 300 USD wybranej organizacji non-profit 501 (c) (3) i wykorzystać ją jako ulgę podatkową od podatków w 2020 r., nawet jeśli odliczasz standardowe odliczenia od swoich zwrotów.

– Zespół CNSNews

Połączyć

Zapisz się do naszego codziennego biuletynu CNSNews, aby otrzymywać najnowsze informacje.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy