Dlaczego hotelowa karta kredytowa zachowuje ważność tak długo?

17 lutego 2021
Category: Najlepsze Karty

Rezerwując pobyt w hotelu, możesz zauważyć znaczną blokadę na koncie karty kredytowej jako oczekującą opłatę. Chociaż opłata jest tylko tymczasowa, może obniżyć twoją siłę nabywczą na czas podróży. The Points Guy (fot. Shutterstock)

Hotele nie są jedynym typem handlowców, który korzysta z blokad preautoryzacji, aby zapewnić fundusze na potencjalną opłatę, ale zazwyczaj kręcą się w pobliżu przez najdłuższy czas. Dzisiaj omówię, do czego służą te blokady i dlaczego mogą zniknąć z konta po tak długim czasie.

Aby uzyskać więcej wskazówek i porad dotyczących kart kredytowych, zapisz się do codziennego biuletynu TPG

Co to jest blokada karty kredytowej?

Niektórzy sprzedawcy zażądają preautoryzacji środków na karcie kredytowej lub debetowej w oczekiwaniu na ostateczną transakcję. Wypożyczalnie samochodów, stacje benzynowe i hotele to trzy najpopularniejsze typy sprzedawców, które zablokują Twoje konto.

Dokładny proces blokowania hotelowych kart kredytowych może być trudny do zrozumienia, ponieważ wiele stron jest zaangażowanych w swoją rolę i zasady w transakcji. Kiedy meldujesz się w hotelu, prawdopodobnie zauważyłeś, że jesteś proszony o podanie karty kredytowej na wypadek nieprzewidzianych wydatków i opłat za obsługę pokoju i / lub minibar. Ta karta kredytowa jest tym, czym hotel obciąży Państwa w przypadku zniszczenia pokoju hotelowego.

The Points Guy Hotel prawdopodobnie zablokuje Twoje konto debetowe lub kredytowe podczas zameldowania. Podczas gdy hotele zazwyczaj odkładały czas na cały pobyt naraz, obecnie hotele zazwyczaj dzielą go na łatwiejsze do opanowania okresy w trakcie pobytu, jeśli trwa on dłużej niż kilka dni. (Zdjęcie: alvarez / Getty Images)

Każdy hotel będzie miał własną kwotę blokady, zwykle od 50 do 200 USD oprócz ceny pokoju, wraz z podatkami i opłatami. Chociaż hotel nie obciąży Cię oficjalnie przed wymeldowaniem, wystawca tymczasowo odłoży kwotę wstrzymania, aby upewnić się, że jesteś w stanie pokryć potencjalną opłatę.

Ta oczekująca opłata pochłania część siły nabywczej na karcie kredytowej, co może być ograniczone, gdy jesteś w podróży i potrzebujesz dodatkowej siły nabywczej na karcie, aby zapłacić za posiłki i inne zajęcia.

Dlaczego hotele używają blokad?

Sieci płatnicze, takie jak Visa lub Mastercard, są w rzeczywistości tymi, które wymagają wstrzymania ze względu na sposób działania procesów płatności w hotelu. Za każdym razem, gdy sprzedawca przetwarza kartę przed poznaniem ostatecznej kwoty obciążenia, sieć Twojej karty prawdopodobnie będzie wymagać wstrzymania, aby upewnić się, że masz wystarczającą siłę nabywczą na koncie, aby spłacić rozsądną opłatę.

Ogranicza to ryzyko podejmowane przez sieć płatniczą, że zostanie naliczona opłata za brak dostępnych środków na późniejsze obciążenia zwrotne.

Dlaczego rozwiązanie kart hotelowych może trwać tak długo?

Czas, przez jaki blokada hotelowa może pozostać na Twoim koncie, może się różnić w zależności od hotelu. Ogólnie rzecz biorąc, blokada zostanie zwolniona w ciągu 24 godzin od wymeldowania. Ale czasami może minąć nawet tydzień, zanim ładunek zniknie.

Dlaczego to się dzieje? Możesz pokusić się o obwinienie hotelu, ale tak naprawdę sprowadza się to do wystawcy karty.

The Points Guy To właśnie wystawcy kart kredytowych ustalają czasy wstrzymania. (Zdjęcie: Orli Friedman / The Points Guy)

Sieci płatnicze ustanowiły zasady określające, jak długo emitent może odłożyć blokadę. Na przykład karty Visa mogą być wstrzymane tylko przez 30 dni, podczas gdy karty Amex zezwalają na wstrzymanie tylko przez siedem dni. Ale chociaż sieci płatnicze ustalają limity, wydawcy mają własne standardy dotyczące tego, jak długo wstępnie autoryzowana opłata może pozostać w toku na Twoim koncie.

Dlatego nawet po powiadomieniu przez hotel wydawcy karty, że wstrzymanie płatności nie jest już wymagane w oczekiwaniu na oficjalną opłatę, usunięcie pierwotnej oczekującej opłaty może zająć wydawcy kilka dni.

Konkluzja

Wstrzymanie karty kredytowej to niestety tylko fakt używania karty debetowej lub kredytowej w przypadku niektórych sprzedawców, takich jak hotele. Jedynym sposobem na całkowite uniknięcie blokady jest użycie gotówki, ale wtedy tracisz punkty na karcie kredytowej i inne potencjalne korzyści, które wiążą się z przeciągnięciem karty.

Jednak jednym ze sposobów, aby upewnić się, że blokada zostanie zwolniona tak szybko, jak to możliwe, jest użycie tej samej karty kredytowej do blokady, co do opłaty za pokój. Jeśli korzystasz z dwóch oddzielnych metod płatności, usunięcie oczekującej opłaty za wstrzymanie może zająć więcej czasu.

Zdjęcie wyróżnione dzięki uprzejmości Grant Park Hotel

SPONSOROWANE: Wraz z ponownym otwarciem stanów, spożywanie posiłku z restauracji nie oznacza już tylko odbioru z krawężnika.

A kiedy wydajesz na posiłki, powinieneś użyć karty kredytowej, która zmaksymalizuje twoje nagrody, a potencjalnie nawet zapewni specjalne rabaty. Dzięki tymczasowym bonusom kartowym i zmianom spowodowanym koronawirusem możesz nawet zdobyć darmowy posiłek w swojej ulubionej restauracji.

Są to najlepsze karty kredytowe do spożywania posiłków na mieście, wyjmowania i składania zamówień, aby zmaksymalizować zakup każdego posiłku.

Zastrzeżenie redakcyjne: opinie wyrażone w tym miejscu są wyłącznie opiniami autora, a nie jakiegokolwiek banku, wystawcy karty kredytowej, linii lotniczych czy sieci hoteli i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób poparte przez żaden z tych podmiotów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy