Dlaczego mój wynik kredytowy spadł? Osiem możliwych powodów

17 lutego 2021
Category: Kredytowej Może
REKLAMY! Zdobądź do 300000 dolarów w konkursie Aspire 2020
Dlaczego mój wynik kredytowy spadł? Osiem możliwych powodów.

Dlaczego mój wynik kredytowy spadł? Czy masz zwyczaj często monitorować swój wynik? A może zarejestrowałeś się w celu otrzymywania alertów? Jeśli tak, to widziałeś, jak zmienia się Twój wynik w czasie.

Jednak jeśli nie możesz się doczekać wzrostu, zwróć uwagę. Byłbyś równie zaniepokojony upadkiem. Obliczanie wyniku jest bardzo złożone. Trudno jest określić dokładną przyczynę spadku wyniku.

Jednakże, ponieważ opiera się na informacjach zawartych w raporcie kredytowym. W związku z tym nieoczekiwany spadek wyniku można zwykle przypisać zmianie informacji w raporcie kredytowym. Jednak w tym artykule dowiesz się o kilku możliwych przyczynach spadku wyniku.

Kilka odpowiedzi na pytanie: Dlaczego mój wynik kredytowy spadł?

Poniżej znajduje się kilka możliwych powodów, dla których Twój wynik spadł:

1. Twoja płatność była opóźniona o ponad 30 dniJeśli zadajesz pytanie: dlaczego moja zdolność kredytowa spadła, posłuchaj. Historia płatności ma największy wpływ na Twój wynik.

Ponadto biura kredytowe zgłaszają płatności kartą kredytową i pożyczką przeterminowane ponad 30 dni . Są one również odzwierciedlane w Twoim wyniku.

Tak więc, gdy opóźniona płatność dotrze do raportu kredytowego, Twój wynik najprawdopodobniej spadnie. Jednak po więcej informacji na ten temat KLIKNIJ TUTAJ

2. Dokonałeś drogiego zakupuTak brzmi inna ważna odpowiedź na to pytanie. Ten wynik to kwota dostępnego kredytu , z którego korzystasz, lub współczynnik wykorzystania kredytu. I to dla wielu zaskakujące.

Jeśli jednak dokonasz dużego zakupu kartą kredytową w ciągu jednego miesiąca, możesz zauważyć spadek wyniku. Może się to zdarzyć, nawet jeśli spłacisz saldo w całości w terminie.

Dzieje się tak również dlatego, że wydawcy kart kredytowych zazwyczaj zgłaszają saldo karty kredytowej na ostatni dzień cyklu rozliczeniowego. Jednak po więcej informacji na ten temat KLIKNIJ TUTAJ

3. Twoje niezapłacone konto zostało wysłane do odbioruAby chronić swój wynik, ważne jest, aby opłacać wszystkie swoje konta. I to nie tylko Twoje karty kredytowe i pożyczki.

Jeśli zalegasz z płatnościami na kontach niekredytowych (takich jak miesięczny rachunek telefoniczny), saldo zaległe z płatnością może zostać przesłane do firmy windykacyjnej i uwzględnione w raporcie kredytowym.

Gdy zbiór pojawi się w raporcie kredytowym, prawie na pewno spowoduje to spadek wyniku.

4. Twoja ostatnia kolekcja została dostarczona z Twojego raportu kredytowegoPodczas obliczania wyników C modele oceny zdolności kredytowej umieszczają ludzi w różnych przedziałach, znanych jako karty wyników. Twój profil kredytowy jest porównywany z innymi osobami na karcie wyników, aby uzyskać wynik.

Chociaż mogłeś być na szczycie jednej karty wyników z kolekcją w raporcie kredytowym, możesz spaść na koniec innej karty, jeśli jakiekolwiek negatywne informacje wypadną z twojego raportu kredytowego.

Ten rodzaj spadku wyniku jest poza Twoją kontrolą. Na szczęście, jeśli będziesz płacić rachunki na czas i utrzymywać niskie zadłużenie, Twój wynik będzie się poprawiał.

5. Złożyłeś nowy wniosek o kredytZa każdym razem, gdy składasz nowy wniosek o kredyt , do Twojego raportu kredytowego dodawane jest zapytanie. Ponieważ zapytania stanowią 10 procent Twojego wyniku, ubieganie się o nowy kredyt może wpłynąć na Twój wynik.

Chociaż zapytania pozostają w Twoim raporcie kredytowym przez dwa lata, są uwzględniane w Twoim wyniku tylko przez rok. Po jednym zapytaniu Twój wynik powinien stale rosnąć i wracać do normy w ciągu 12 miesięcy, pod warunkiem, że nie popełnisz żadnych innych błędów kredytowych.

6. Obniżono jeden z Twoich limitów kredytowychNiższy limit kredytu ma taki sam wpływ, jak pobranie drogiego przedmiotu. Jeśli masz saldo na karcie kredytowej z niskim limitem kredytu, wykorzystanie kredytu rośnie, a wynik spada.

Możesz nie mieć kontroli nad tym, czy wystawca karty kredytowej zmniejsza Twój limit kredytowy, ale jeśli tak się stanie, spłata salda może poprawić wykorzystanie kredytu i Twoją zdolność kredytową.

7. Zamknąłeś kartę kredytową lub jedna została anulowanaZamknięcie karty kredytowej może zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej, zwłaszcza jeśli na karcie jest saldo lub więcej dostępnych środków niż inne karty kredytowe.

Wydawcy kart kredytowych mogą również anulować Twoją kartę kredytową, co wpłynie na Twój kredyt – niekoniecznie dlatego, że to wierzyciel zamknął konto, ale dlatego, że w ogóle zostało ono zamknięte.

Zamknięcie jedynej lub najstarszej karty kredytowej może również wpłynąć na Twój wynik.

8. Twoje bankructwo spadło z raportu kredytowegoKiedy bankructwo wypadnie z raportu kredytowego po siedmiu latach (dziesięć lat w przypadku bankructwa na podstawie rozdziału 7), prawdopodobnie przejdziesz na nową kartę kredytową, podobnie do tego, co dzieje się, gdy windykacja spadnie z Twojej zdolności kredytowej.

Możesz zauważyć spadek wyniku, ponieważ teraz Twoje wyniki kredytowe są porównywane z innymi osobami, które nie ogłosiły upadłości

Z powyższych powodów myślę, że teraz wiesz, dlaczego Twój wynik spada. Jednak postępuj zgodnie z podanymi krokami, aby temu zapobiec. Ponadto, nie krępuj się udostępniać tych informacji każdemu, kto stoi przed podobnym wyzwaniem. Bądźcie strażnikami swoich braci.

Zespół CSN.

Dołącz teraz do ponad 3500 000+ czytelników online!

=> ŚLEDŹ NAS NA INSTAGRAMIE | NA FACEBOOKU I TWITTERZE NAJNOWSZE AKTUALIZACJE

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy