Dlaczego nie powinieneś inwestować w 401 (K) (lub inny plan emerytalny)

17 lutego 2021
Category: Możesz Uzyskać

Będąc certyfikowanym planistą finansowym, otrzymuję wiele pytań dotyczących finansów. Zaskakujące, wiem!

Często pojawia się pytanie: „Ile powinienem przeznaczyć na plan emerytalny? Może to być 401 (k), 403 (b), IRA lub wiele innych dostępnych planów emerytalnych.

Dla większości ludzi rozmowa jest dość podobna. W zależności od szeregu czynników, możemy ustalić odpowiednią kwotę składki, którą należy wpłacać.

Ale co, jeśli ci powiem, niektórym ludziom w ogóle nie polecam współtworzenia!?

STANDARDY PRZEMYSŁOWE

Cała branża finansowa popiera ideę, że każdy powinien odkładać 10% swoich dochodów na swoje konta emerytalne, aby oszczędzać na emeryturę. A jeśli tego nie zrobisz, nigdy nie będziesz mógł przejść na emeryturę! (Podaj straszną muzykę)

Dla większości ludzi nie jest to zła rada.

Ale w rzeczywistości jest to jak każde inne ogólne stwierdzenie, które tak naprawdę nie ma sensu dla wielu ludzi. Pytania finansowe, takie jak „Ile powinienem wpłacić na moje konta emerytalne? masz tak wiele zmiennych, że po prostu nie możesz udzielić odpowiedzi szerokim pociągnięciem pędzla. A jeśli ktoś ledwo zna twoją sytuację, nie jest w stanie udzielić ci porady.

Prawdopodobnie myślisz: „To miło, Jared, ale dlaczego nie miałbym wnosić wkładu do planu emerytalnego?

Przyjrzyjmy się niektórym zaletom i wadom planów emerytalnych, a następnie przedstawię wam moje ostatnie punkty w tej sprawie…

1 – Potencjalne korzyści podatkowe

Większość planów emerytalnych oferuje pewien rodzaj zachęty podatkowej do oszczędzania. To jeden z głównych powodów, dla których stali się popularnym narzędziem oszczędzania na emeryturę.

Zwykle jest to jakaś forma odliczenia podatku, odroczenia podatku lub zwolnienia z podatku.

2 – Dopasowanie do pracodawcy

Bardzo często pracodawcy oferują dopasowanie składek do planu. Jeśli wpłacisz pieniądze, oni również wpłacą je jako „dopasowanie.

To są DARMOWE pieniądze! I duży pozytyw.

3 – Ochrona wierzycieli

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że programy emerytalne oferują ochronę wierzycieli.

Mam nadzieję, że nie znajdziesz się w takiej sytuacji, ale jeśli kiedykolwiek staniesz w obliczu bankructwa, aktywa na Twoich kontach emerytalnych mogą być objęte dodatkową ochroną przed wierzycielami.

4 – Prostota i pomoc

Większość planów emerytalnych oferuje pomoc w konfiguracji i wdrożeniu. Powinni również zaoferować pomoc w wyborze inwestycji w planie. Dla osób z ograniczoną wiedzą na temat finansów i inwestowania może to być duża pomoc.

1 – Utrata dostępu do pieniędzy

Jeśli nie jesteś skłonny zapłacić surowych kar i podatków, nie możesz uzyskać dostępu do pieniędzy w swoim planie do osiągnięcia określonego wieku emerytalnego.

2 – Utrata kontroli

Gdy pieniądze znajdą się w planie, masz ograniczoną kontrolę i wybór co do tego, co można zrobić z pieniędzmi. Większość planów emerytalnych ma ograniczone opcje inwestycyjne do wyboru, a średnia oscyluje wokół zaledwie 22 opcji. Inwestując swoje pieniądze w plan, natychmiast ograniczasz swoje opcje, w co możesz zainwestować.

3 – Opłaty

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale płacisz opłaty, aby uczestniczyć w planie 401 (k).

Opłaty inwestycyjne, opłaty administracyjne za plan i opłaty za usługi należą do różnych opłat, które płacisz. Badania pokazują, że opłaty all-in wahają się w granicach 1% – 2,22%.

Może to stać się ogromnym czynnikiem odstraszającym w twojej misji budowania bogactwa.

MOJE MYŚLI

Dla mnie proces myślowy sprowadza się do zrozumienia twojego osobistego pragnienia i chęci budowania bogactwa.

Jeśli jesteś naprawdę zaangażowany w ten proces, istnieją znacznie lepsze sposoby na budowanie bogactwa niż wkładanie pieniędzy do planu 401 (k) każdego roku i masz nadzieję, że zwroty na tyle przewyższają opłaty, że uzyskasz poważny wzrost.

OBSZARY DO ROZWAŻENIA

Jeśli zastanawiasz się, jaka byłaby solidna alternatywa dla wpłacania pieniędzy na plan emerytalny sponsorowany przez pracodawcę, oto tylko kilka z nich:

  • Nieruchomość
  • Otwarcie własnej firmy
  • Boczne ruchy

To tylko kilka dziedzin, w których wiele osób (łącznie ze mną!) Zarabia solidne pieniądze i rośnie bogactwo. Jeśli chcesz przeczytać o innych sposobach, zajrzyj do mojego artykułu „Jak stworzyć dochód pasywny i przestać pracować.

KILKA CIEKAWYCH PUNKTÓW

  1. Często mówi się, że przeciętny milioner ma 7 strumieni dochodu. Bez względu na to, jaka jest dokładna liczba, jest to więcej niż jeden. I z pewnością nie zależy wyłącznie od planu emerytalnego.
  2. Oszczędzanie niewielkich kwot dzisiaj nie uczyni cię bogatym. A przynajmniej nie potrwa to bardzo długo. Aby zgromadzić bogactwo wystarczająco wcześnie, aby naprawdę się nim cieszyć (a nie tylko przekazywać je swoim spadkobiercom), musisz inwestować w obszary, które przyniosą spore zyski.

Zamykanie pieniędzy na 40 lat nie wydaje mi się atrakcyjnym pomysłem. Chcę żyć dzisiaj i planować jutro. Dlaczego planować tylko na jutro?

Wszystko wraca do tego, co zawsze powtarzam ludziom – decyzje dotyczące planowania finansowego są niezwykle osobiste i niepowtarzalne; Jeśli ślepo zastosujesz się do wszystkich standardowych zaleceń, które słyszysz w branży finansów osobistych, możesz nie dostosowywać swoich działań do swoich osobistych celów i pragnień, a także może nie prowadzić do pożądanego stylu życia.

Problem z tym wszystkim polega na tym, że większość ludzi tak naprawdę nie chce wykonywać pracy potrzebnej do uzyskania wolności finansowej i nie są skłonni do poświęceń, które są konieczne.

Decyzja o zainwestowaniu pieniędzy poza planem emerytalnym jest decyzją osobistą. Musisz zadać sobie pytanie, czy jesteś gotów zrobić wszystko, co konieczne, aby zbudować bogactwo, i odpowiedzieć szczerze. Jeśli odpowiedź brzmi tak, naprawdę wierzę, że są lepsze miejsca do inwestowania.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy