Dlaczego warto uzyskać wstępną zgodę na kredyt hipoteczny

17 lutego 2021
Category: Możesz Pożyczyć

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Źródło obrazu: Getty Images

Źródło obrazu: Getty Images.

Jeśli kupujesz dom, jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, jest udanie się do banku, aby uzyskać wstępną zgodę nakredyt hipoteczny. Wstępne zatwierdzenie różni się od wstępnej kwalifikacji. Po uzyskaniu wstępnej akceptacji przekazujesz podstawowe informacje finansowe pożyczkodawcy, który sprawdzaTwoją zdolność kredytową, dochód i inne istotne czynniki, aby określić kwotę, jaką możesz pożyczyć.

Uzyskanie wstępnej akceptacji może wydawać się kłopotliwe, zwłaszcza jeśli chcesz zacząć kupować dom swoich marzeń. Ale to ważny pierwszy krok, który powinieneś zrobić, zanim wyruszysz z pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, aby obejrzeć domy.

Oto cztery powody, dla których uzyskanie wstępnej akceptacji ma dla Ciebie sens.

Więc będziesz wiedział, na co cię stać

Kredytodawcy hipoteczni nie tylko pożyczają Ci nieskończoną ilość pieniędzy – istnieje maksymalny limit tego, co możesz pożyczyć, w oparciu o Twój dochód, kredyt i inne istotne czynniki, takie jak kwota zaliczki.

Czy możesz zapewnić oprocentowanie kredytu hipotecznego poniżej 3%? Sprawdź stawki natychmiast, aby zobaczyć9 na 10 Amerykanów może kwalifikować się do refinansowania kredytu hipotecznego. Ponieważ oprocentowanie kredytów hipotecznych spada do kilkudziesięcioletnich minimów, nie ma lepszego czasu na zmniejszenie miesięcznej raty kredytu hipotecznego.

Jeśli bank jest skłonny pożyczyć ci tylko 150 000 dolarów, nie ma sensu patrzeć na domy za 500 000 dolarów – byłaby to strata czasu wszystkich, ponieważ nie można było sobie pozwolić na zakup, jeśli nie miałbyś dużo gotówki do wniesienia do stołu.

Po uzyskaniu wstępnej akceptacji poznasz swój górny limit cenowy i możesz skorzystać z ofert online lub uzyskać pomoc od pośrednika w zakresie nieruchomości, aby zawęzić wyszukiwanie tylko do domów w Twoim przedziale cenowym.

Będziesz miał więc pojęcie, jakie będą Twoje miesięczne płatności

Wiedząc, ile jesteś w stanie pożyczyć, możesz zorientować się, jaka będzie prawdopodobnie Twoja miesięczna rata.

Chociaż może się to zmienić, chyba że zablokujesz stopę procentową i dokładnie wiesz, ile będziesz pożyczać, przynajmniej będziesz mieć przybliżone oszacowanie, ile wydałeś, gdybyś pożyczył maksymalną kwotę, jaką dałby bank ty.

Kiedy wiesz, jakich płatności szukasz, możesz uwzględnić to w swoim budżecie, aby sprawdzić, czy pożyczenie maksymalne jest opłacalne. Nie musisz pożyczać tyle, ile pożyczkodawca jest gotów ci udzielić, dzięki czemu możesz dokonać świadomego wyboru domów, na które chcesz spojrzeć, i ceny, którą jesteś gotów zapłacić.

Dzięki temu będziesz mógł złożyć konkurencyjną ofertę

Kiedy składasz ofertę sprzedawcy, sprzedawca nie chce tracić czasu z tobą, chyba że istnieje duża szansa, że ​​transakcja zostanie pomyślnie zakończona.

Jeśli nie masz wstępnej zgody pożyczkodawcy hipotecznego i nie masz pojęcia, ile będziesz w stanie pożyczyć, sprzedawca może uznać, że nie podchodzisz poważnie do zakupu lub może martwić się, że nie będziesz mieć pieniędzy do wykonania tego.

List wstępnej akceptacji pokazuje sprzedającemu, że pożyczkodawca hipoteczny sprawdził Cię wstępnie i jest skłonny pożyczyć Ci pieniądze na sfinalizowanie transakcji. Chociaż sytuacja może się jeszcze rozpaść – powiedzmy, że twój dochód drastycznie spadł po tym, jak zostałeś wstępnie zatwierdzony – informacje o wstępnym zatwierdzeniu dają sprzedającemu przynajmniej pewien stopień pewności, że możesz rzeczywiście kupić dom.

Niektórzy sprzedawcy – zwłaszcza na konkurencyjnym rynku, nawet nie rozważą oferty bez załączonego listu przed zatwierdzeniem. Nie chcesz stracić domu swoich marzeń z powodu papierkowej roboty, więc upewnij się, że masz list z wstępną akceptacją, który należy dołączyć do swojej oferty.

Dzięki temu możesz wcześnie wykryć problemy

Kiedy ubiegasz się o kredyt hipoteczny i dostarczasz dokumenty do wstępnej akceptacji, możesz być zaskoczony, że nie uzyskasz zgody lub zostaniesz zatwierdzony na znacznie mniej niż przewidywano. Może to nastąpić z powodu błędu w raporcie kredytowym, który powoduje problemy z pożyczkodawcami.

Najlepiej dowiedzieć się o tym na początku procesu zakupów w domu, abyś miał czas na rozwiązanie problemu, zanim zakochasz się w domu, w którym tracisz, czekając, aż raport kredytowy będzie zawierał nieprawidłowe informacje oddalony.

Uzyskanie wstępnej akceptacji jest tego warte

Przy tak wielu korzyściach płynących z uzyskania wstępnej zgody na pożyczkę hipoteczną, warto dołożyć starań, aby dostarczyć pożyczkodawcom swoje informacje finansowe i otrzymać list wstępnie zatwierdzający. Ten list może być różnicą między akceptacją a odrzuceniem Twojej oferty, a nie chcesz, aby idealny dom wymknął Ci się z palców, gdy już go znajdziesz.

Dzisiejsze najlepsze stawki kredytów hipotecznych

Są szanse, że oprocentowanie kredytów hipotecznych nie pozostanie długo na najniższym poziomie od kilku dekad. Dlatego podjęcie działań dzisiaj jest kluczowe, niezależnie od tego, czy chcesz refinansować i obniżyć spłatę kredytu hipotecznego, czy jesteś gotowy, aby pociągnąć za spust przy zakupie nowego domu. Kliknij tutaj, aby rozpocząć od skanowania rynku pod kątem najlepszej stawki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy