Jak długo powinna trwać moja transakcja Bitcoin

Jak długo powinna trwać moja transakcja Bitcoin
16 października 2020
Category:

Bitcoin w walucie cyfrowej umożliwia użytkownikom na całym świecie dokonywanie tanich płatności peer-to-peer z szybszym czasem przetwarzania niż międzynarodowe przelewy bankowe. Jak szybko? Obecnie średnia transakcja bitcoin trwa 116 minut, daj lub weź kilka. Dlatego.

Potwierdzanie transakcji Bitcoin

Kiedy dokonujesz płatności za pomocą bitcoin, twoja transakcja musi zostać potwierdzona przez sieć bitcoin, aby płatność mogła zostać zakończona. Po pierwsze, Twoja transakcja trafia do „puli niepotwierdzonych transakcji”, czyli listy wszystkich oczekujących transakcji bitcoinowych. Stamtąd jest odbierany przez uczestników sieci bitcoin peer-to-peer, którzy następnie wykorzystują swoją moc obliczeniową do weryfikacji transakcji.

Aby transakcja bitcoin została w pełni zweryfikowana i przetworzona, wymaga sześciu potwierdzeń. Te potwierdzenia transakcji są następnie zagęszczane w „bloki” lub fragmenty kodu, które są dodawane do łańcucha bloków. (Pomyśl o tym jak o księdze w książeczce czekowej). Każdy nowy blok składa się z niedawno przetworzonych transakcji bitcoinowych. Stąd pochodzi termin blockchain, ponieważ jest to w rzeczywistości łańcuch bloków wypełniony zweryfikowanymi i potwierdzonymi transakcjami bitcoin.

Wszystkie przeszłe i bieżące transakcje można zobaczyć publicznie w eksploratorze blockchain na blockchain.info.

Średnie czasy i opłaty transakcji Bitcoin

Sieć bitcoinów znacznie się rozwinęła w ciągu ostatnich dwóch lat. Wartość Bitcoina (mierzona kapitalizacją rynkową) wzrosła z 3,5 miliarda dolarów do ponad 45 miliardów dolarów, podczas gdy jego średni dzienny wolumen transakcji wzrósł z 12 milionów dolarów do ponad 2 miliardów dolarów od czerwca 2015 roku do chwili powstania tego tekstu.

Ten gwałtowny wzrost codziennych transakcji bitcoinowych doprowadził do problemów ze skalowalnością łańcucha bloków bitcoin. Uczestnicy sieci bitcoin z trudem nadążają za potwierdzeniami dużej liczby transakcji bitcoinowych. Dało to dwa wyniki. Po pierwsze, transakcje bitcoin trwają dłużej niż kiedyś, a po drugie wzrosły opłaty transakcyjne za bitcoin.

Kiedy bitcoin pojawił się jako realny cyfrowy system płatności peer-to-peer w 2010 roku, średni czas transakcji bitcoin wynosił około 10 minut, podczas gdy średnia opłata transakcyjna wynosiła zaledwie kilka centów. Dzisiaj, ze względu na zwiększoną aktywność na blockchainie, średni czas potwierdzenia wzrósł do 116 minut, zgodnie z najnowszymi danymi z blockchain.info. Średnia opłata transakcyjna za transakcję, która ma zostać przetworzona w ciągu 30 minut, wynosi około 2,00 USD, zgodnie z 21.co. Liczby te zmieniają się jednak w zależności od tego, jak zajęta jest sieć bitcoin w danym momencie.

Czasy transakcji Bitcoin różnią się w zależności od aktywności sieciowej i opłat transakcyjnych

Najlepiej byłoby, gdyby transakcja bitcoin została zakończona w ciągu 30 minut, zwłaszcza jeśli wysyłasz pieniądze na giełdę, aby użyć bitcoinów do zakupu innych walut cyfrowych.

Z tego powodu ważne jest, aby wybrać portfel bitcoin, który pozwala dostosować opłatę, jaką chcesz włożyć do transakcji, lub taki, który dynamicznie ustala opłatę, aby upewnić się, że transakcja zostanie potwierdzona i przetworzona w ciągu 30 minut lub mniej.

Im wyższa opłata, którą włączysz do swojej transakcji, tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie ona potraktowana priorytetowo przez uczestników sieci Bitcoin i tym szybciej zostanie przetworzona.

Sama opłata nie jest jednak jedynym czynnikiem, który wpłynie na czas transakcji bitcoin. Jeśli sieć bitcoin jest szczególnie obciążona (na przykład z powodu wzrostu cen, który doprowadził do znacznego kupowania bitcoinów), przetworzenie transakcji może zająć znacznie więcej czasu. W okresach dużej aktywności w łańcuchu bloków transakcje mogą zająć do kilku godzin, zanim zostaną zakończone.

Jeśli ustawisz rozsądną opłatę, a sieć nie jest zbyt aktywna, najprawdopodobniej będziesz potrzebować jednej do dwóch godzin na zakończenie transakcji bitcoin. Jeśli używasz bitcoinów do wysyłania pieniędzy za granicę, to te ramy czasowe są absolutnie w porządku i nadal są znacznie szybsze niż przelew bankowy. Jeśli jednak wysyłasz pieniądze na giełdę, aby handlować, musisz wziąć pod uwagę ten czas.

Aby uzyskać więcej porad dotyczących inwestowania w bitcoiny, zasubskrybuj Bitcoin Market Journal już dziś.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy