Jak znaleźć konta bankowe zmarłych krewnych

Jak znaleźć konta bankowe zmarłych krewnych
16 października 2020
Category:
  1. Jak znaleźć czyjąś krewnych
  2. Jak założyć konto bankowe High School Reunion
  3. Jak znaleźć utraconych krewnych
  4. Jak dowiedzieć się, kiedy ktoś umarł
  5. Jak znaleźć wolę zmarłego krewnego

Po śmierci krewnego często będziesz musiał znaleźć rachunki bankowe i inne aktywa pozostawione przez osobę. Może to być trudne, zwłaszcza jeśli twój krewny nie zostawił zorganizowanego śladu papieru. Na szczęście istnieje kilka zasobów internetowych, które pomogą Ci znaleźć brakujące pieniądze, abyś mógł je przekazać prawowitemu spadkobiercy.

Przeszukaj rejestry finansowe

Zacznij od przejrzenia dokumentacji finansowej swojego krewnego, jeśli któraś z nich jest nadal dostępna. Idealnie byłoby, gdybyś szukał wyciągów, książeczek oszczędnościowych lub korespondencji dotyczącej rachunków bankowych, które są lub mogą być nadal otwarte. Deklaracje podatkowe są dobrym źródłem informacji, ponieważ często zawierają dane konta bankowego; zajrzyj do sekcji „zapłacone odsetki”, aby zidentyfikować banki, w których oszczędności uzyskały odsetki. Możesz zamówić kopie zeznań podatkowych, korzystając z formularza IRS 4506. Dołącz kopię aktu zgonu i opłatę za uzyskanie zeznań wieloletnich.

Sprawdź lokalne banki

Wiele osób decyduje się na lokalną bankowość, aby mieć lepszy dostęp do swoich pieniędzy. Następnym krokiem jest więc odwiedzenie banków w pobliżu domu krewnego i zażądanie przeszukania aktywów. Banki wykonają tę usługę na rzecz wykonawców i beneficjentów, więc będziesz musiał okazać uwierzytelniony odpis aktu zgonu i dokumenty z sądu spadkowego. Jeśli wyszukiwanie znajdzie rachunek rzeczywisty, zapytaj personel, co musisz zrobić, aby uzyskać dostęp do funduszy. Twój krewny mógł na przykład ustawić notację „płatne w przypadku śmierci”, która określa beneficjenta, który otrzyma konto po śmierci właściciela.

Znajdowanie zmarłych kont bankowych w Internecie

Bezpłatna strona MissingMoney.com umożliwia sprawdzenie zagubionych, nieodebranych i brakujących pieniędzy, w tym kont bankowych i zawartości sejfów, do których nie uzyskano dostępu przez dłuższy czas. Szukaj, wpisując nazwisko i stan zmarłego krewnego lub pozostaw puste pole stanu, aby przeprowadzić wyszukiwanie we wszystkich 50 stanach. To dobra opcja, jeśli Twój krewny mieszkał w wielu lokalizacjach. Tylko prawowity spadkobierca może ubiegać się o własność; będziesz musiał przedstawić dowód tożsamości i dokumenty spadkowe podczas składania wniosku.

Wyszukaj niepomyślne banki w FDIC

Jeśli Twój krewny ma konto w banku, który niedawno upadł, musisz skontaktować się z Federal Deposit Insurance Corporation. FDIC posiada internetowe narzędzie wyszukiwania, które pomaga ludziom znaleźć fundusze w takiej sytuacji. Aby przeprowadzić wyszukiwanie, odwiedź witrynę internetową FDIC i użyj narzędzia BankFind do wyszukiwania instytucji.

Wynajmij usługę odzyskiwania zasobów

Jeśli wszystko inne zawiedzie, wynajmij usługę odzyskiwania zasobów, aby przeprowadzić wyszukiwanie za Ciebie. Znajdowanie kont bankowych zmarłych jest częścią codziennej pracy śledczych, którzy często mogą bardzo szybko śledzić i odzyskiwać rachunki bankowe w wielu jurysdykcjach. Ich usługi prawdopodobnie nie będą tanie, ale mogą być przydatne w dużych, skomplikowanych przypadkach, w których Twój krewny mógł opuścić konta bankowe na całym świecie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy