Jaka była najwyższa cena Bitcoin w historii?

17 lutego 2021

Jeśli spojrzysz na nasz przegląd historii cen Bitcoinów, zobaczysz, jak burzliwą ścieżkę podążał Bitcoin (BTC) od momentu powstania w styczniu 2009 roku.

Miał wzloty i upadki, ale wyrył dla siebie niszę w sercach entuzjastów kryptowalut, odkąd pojawił się na scenie w następstwie kryzysu, który nęka tradycyjną gospodarkę.

Przyjrzyjmy się, jaka była najwyższa cena Bitcoina od 2008 roku i jakie czynniki faktycznie doprowadziły do ​​tego wymarzonego biegu.

Kiedy Bitcoin osiągnął szczyt?

Po roku dodających otuchy skoków i długiego upartego lata, które przygotowało grunt pod szczyt, Bitcoin osiągnął najwyższą cenę w grudniu ubiegłego roku.

Grudzień 2017 prawdopodobnie zawsze zostanie zapamiętany jako czas, kiedy kryptowaluty w końcu doszły do ​​siebie, kiedy ceny gwałtownie spadały, a optymizm inwestorów wzrastał na każdym kroku.

Nadeszła kolej na kryptowalutę, a najpopularniejsza kryptowaluta ze wszystkich, Bitcoin, osiągnęła rekordowy poziom 19 783,21 USD 17 dnia tego miesiąca.

Co spowodowało szczyt?

Wymarzony bieg Bitcoin został wywołany przez różnorodną mieszankę czynników, które z perspektywy czasu wydają się być przeznaczone do utrzymania BTC na swoim miejscu pod słońcem. Rok 2017 był pełen wydarzeń, które miały wpływ na szalony wzrost cen Bitcoina.

Przyjrzyjmy się wszystkim wydarzeniom, które sprawiły, że Bitcoin stał się niezwykle cennym aktywem, w który warto zainwestować.

1. Ulepszenie technologiczne – testy beta sieci Lightning:W grudniu 2017 r. Bitcoin przeprowadził testy beta nowego protokołu Lightning Network Protocol, sieci nakładkowej, która miała przyspieszyć transakcje i zwiększyć wydajność.

Umożliwiając mikropłatności peer-to-peer, Lightning Network został przedstawiony jako sposób na rozwiązanie problemu skalowalności od dawna związanego z Bitcoinem. Obietnica nowego ulepszenia technologicznego pomogła podnieść cenę Bitcoina.

2. Ulepszenie technologiczne w postaci aktualizacji SegWit:Wdrożenie Aktualizacji Segregated Witness w 2017 roku pomogło uczynić łańcuch blokowy Bitcoin znacznie bardziej wydajnym niż był i pomogło zwiększyć adopcję użytkowników, co z kolei sprzyjało wzrostowi cen ze względu na wzrost postrzeganej wartości.

3. Handel kontraktami futures na zielone światło:W samym grudniu świat kryptowalut spotkał się z przyjemną niespodzianką, gdy CFTC (Commodity Futures Trading Commission) w Ameryce zapaliła zielone światło dla kilku giełd, aby umożliwić handel kontraktami terminowymi BTC.

Oczekiwano, że grupa CME i CBOE pójdą w ich ślady, według wiarygodnych doniesień prasowych i plotek, że nawet nowojorski NASDAQ rozmyśla nad podobnym posunięciem. To naturalnie wzmocniło istniejące uparte nastroje.

4. Zwiększone zainteresowanie kryptowalutami:Jeśli szukasz „Bitcoin w danych Google Trends, okaże się, że zainteresowanie tą kryptowalutą osiągnęło szczyt około grudnia 2017 r., Osiągając niezwykle wysoki poziom, zanim ponownie zniknie od początku tego roku.

Możesz zapytać, dlaczego cena Bitcoina zmienia się tak bardzo? Cóż, jest mnóstwo powodów takiej zmienności, ale wydaje się, że w 2017 roku działały tylko pozytywne czynniki.

5. Prognozy ekspertów dotyczące wyścigu byków:Rynek kryptowalut jest zwykle pod dużym wpływem opinii ekspertów i komentatorów, ponieważ takie opinie kształtują optymizm lub strach ludzi. W 2017 roku znani komentatorzy, tacy jak Sheba Jafari z Goldman Sachs, przewidzieli, że kryptowaluty będą rosły, przekraczając wartość 4000 USD. Ostatecznie Bitcoin przebił te prognozy i osiągnął znacznie więcej.

Chociaż od tego czasu ceny Bitcoina spadły, dla wielu nadal pozostaje on preferowaną inwestycją.

Oto kilka innych artykułów do przeczytania:

Rushali ShomeRushali Shome jest studentem historii, który żywo interesuje się kalamburami, polityką i nie tylko. Kiedy nie pisze wściekle w sekcji „Notatki swojego telefonu, można ją znaleźć, próbującą przyciągnąć uwagę kelnerów w restauracjach lub na weselach, aby przez chwilę pomóc.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy