Kto może być gwarantem?

17 lutego 2021
Category: Zakup Domu

Jakie wymagania musi spełniać Twój gwarant?

 • Dom
 • Pożyczki mieszkaniowe z poręczeniem
 • Kto może być gwarantem?

4.7

4.8

4.8

Kto jest akceptowalnym gwarantem?

Większość banków zezwala tylko na:

 • Gwarancje rodzicielskie, czyli poręczenie od rodziców lub mamy i taty współkredytobiorcy.
 • Dorosłe dzieci.
 • Współmałżonek (jest to zwykle ze względu na ochronę majątku).
 • Partnerzy de facto.

Następujący członkowie najbliższej rodziny są również akceptowani jako wyjątek od standardowych zasad:

 • Rodzeństwo.
 • Dziadkowie.
 • Przybrani rodzice i opiekunowie prawni
 • Dzieci lub pasierbowie
 • Rodzeństwo przyrodnie

Następujący członkowie rodziny są zazwyczaj niedopuszczalni, ale mogą być akceptowani w zależności od ich relacji z Tobą:

 • Wujek i ciocia.
 • Inna rodzina, na przykład kuzyni.

Kto jest nie do przyjęcia?

Poręczyciel musi mieć z tobą silne relacje, więc ogólnie rzecz biorąc, następujące osoby nie są akceptowane:

 • Przyjaciele, chyba że jako zabezpieczenie służy depozyt terminowy.
 • Współpracownicy.
 • Współpracownicy.
 • Byli de facto partnerzy lub małżonkowie.
 • Każdy, kto nie ma z tobą bezpośredniego związku.

Jeśli poręczycielem jest ktoś inny niż twoi rodzice, istnieje kilku wyspecjalizowanych pożyczkodawców, którzy mogą pomóc, ale musisz zapłacić składkę, aby uzyskać zgodę.

Zadzwoń do nas pod numer 1300 889 743 lub wypełnij nasz bezpłatny formularz oceny, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możemy pomóc Ci zakwalifikować się do pożyczki gwarantowanej.

Jakie są wymagania kwalifikacyjne, aby zostać poręczycielem?

Muszą mieć co najmniej 18 lat.

Majątek gwaranta musi znajdować się w Australii

Banki nie przyjmą nieruchomości położonej za granicą jako zabezpieczenia kredytu mieszkaniowego.

Muszą być obywatelami Australii lub Nowej Zelandii, jednak niektórzy pożyczkodawcy akceptują poręczycieli mieszkających i pracujących za granicą.

Nierzadko zdarza się, że ludzie w późniejszym życiu przeprowadzają się za granicę i zatrzymują swój dom w Australii jako nieruchomość inwestycyjną.

Wypełnij nasz bezpłatny formularz oceny, aby porozmawiać z jednym z naszych brokerów kredytów hipotecznych.

Porada prawna

Twój poręczyciel musi być trzeźwy i będzie musiał szukać zarówno kwestii prawnych, jak i finansowych, zanim podejmie decyzję o działaniu w charakterze poręczyciela hipoteki.

Wystarczający kapitał

Poręczyciel musi albo być bezpośrednim właścicielem swojej nieruchomości, albo być winnym mniej niż 80% wartości nieruchomości na hipotece.

Nie ma twardej i szybkiej reguły, ale pamiętaj, że im mniej kapitału masz do pracy, tym trudniej będzie pożyczyć 100% nieruchomości plus koszty, unikaj konieczności wpłacania depozytu i unikaj prawdziwych oszczędności.

Obecnie musi działać

Większość australijskich banków nie zaakceptuje gwarancji bezpieczeństwa od emerytowanego lub starszego poręczyciela.

Nie wszyscy pożyczkodawcy są tacy sami!

Twoim poręczycielem może być emeryt samofinansujący się, a nawet emerytura (jeśli ma ponad 65 lat), o ile uzyska poradę prawną przed podpisaniem oferty pożyczki.

Muszą również przedstawić pożyczkodawcy solidną strategię wyjścia.

Dla najbliższej rodziny

Aby bank wziął pod uwagę najbliższą rodzinę, sprowadza się to do charakteru ich relacji z Tobą.

Często zdarza się, że ludzie wychowywali się przez dziadków lub wujka i ciotkę, szczególnie w rodzinach z kultur azjatyckich.

Jeśli członek Twojej rodziny może przedstawić poświadczone ustawowo oświadczenie potwierdzające jego bliski związek z Tobą, może to wzmocnić Twoją sprawę z pożyczkodawcą.

Co się stanie, jeśli Twój gwarant nie kwalifikuje się?

W niektórych przypadkach mama i tata nie będą mogli działać jako poręczyciele kredytu hipotecznego, ponieważ nie mają wystarczającego kapitału własnego w swojej nieruchomości lub są bliscy przejścia na emeryturę.

Innym razem rodzice mogą po prostu nie czuć się komfortowo w roli poręczyciela. To nic osobistego (prawdopodobnie), ale nie martw się!

Jeśli nie masz depozytu, nie masz innych dostępnych rozwiązań dotyczących depozytu, w tym skorzystanie z pożyczki osobistej lub poproszenie rodziców o bezzwrotną podarowaną zaliczkę.

Trzecią opcją jest zakup nieruchomości z przyjacielem. W tym miejscu oboje decydujecie się na kredyt hipoteczny w ramach współkredytobiorcy lub współwłasności kredytu inwestycyjnego.

W ten sposób dzielisz depozyt i wymóg rzeczywistych oszczędności na pół, szybciej wchodzisz na rynek nieruchomości i możesz czerpać korzyści z posiadania nieruchomości.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pożyczkach z poręczeniem?

Więcej informacji znajdziesz na stronie pożyczki gwaranta.

Następnie zadzwoń do nas pod numer 1300 889 743 lub wypełnij nasz bezpłatny formularz oceny, aby dowiedzieć się, czy Ty i Twój poręczyciel kwalifikujecie się do otrzymania pożyczki mieszkaniowej bez depozytu.

Więcej powiązanych tematów

Pożyczki mieszkaniowe z poręczeniem

Pożyczki mieszkaniowe z poręczeniem to jedyny sposób na zakup nieruchomości bez depozytu w Australii. Nie płać pożyczkodawcy za ubezpieczenie kredytu hipotecznego (LMI) i pożycz do 110%.

106% kredytów mieszkaniowych

Niestety, 106% pożyczek mieszkaniowych nie jest już dostępnych, ale nadal możesz pożyczyć 100% bez LMI za pomocą pożyczki gwaranta.

Czy możesz refinansować kredyt mieszkaniowy z poręczeniem?

Refinansujesz kredyt mieszkaniowy z poręczycielem? Dowiedz się, jakie są idealne scenariusze, kiedy można to zrobić, oraz zalety i wady refinansowania gwaranta.

Pożyczka z gwarancją konsolidacji zadłużenia

Czy zmagasz się z niespłaconymi długami? Dowiedz się, jak możesz osiągnąć swoje cele finansowe, korzystając z pożyczki gwarancyjnej na konsolidację zadłużenia.

Rodzinny kredyt hipoteczny

Chcesz kupić dom z rodziną, ale nie wiesz, jak możesz to zrobić? Rodzinny kredyt hipoteczny to proste rozwiązanie, które na to pozwala.

Pożyczka mieszkaniowa z gwarancją dochodu

Chcesz wejść na rynek nieruchomości, ale nie masz depozytu lub wystarczająco mocnego dochodu, aby wesprzeć kredyt hipoteczny? Pomocna może być pożyczka mieszkaniowa z gwarancją dochodu.

Usunięcie gwarancji z kredytu mieszkaniowego poręczyciela

Czy twoi rodzice poręczali ci kredyt hipoteczny? Dowiedz się, kiedy kwalifikujesz się do refinansowania i kiedy możesz usunąć gwaranta.

Obowiązki gwaranta

Czy ktoś prosił Cię, abyś został poręczycielem kredytu hipotecznego? Zrozumienie obowiązków poręczyciela może pomóc uniknąć niepotrzebnego ryzyka.

Lokata terminowa jako zabezpieczenie kredytu mieszkaniowego

Nie możesz znaleźć kogoś, kto zaoferuje swoją nieruchomość jako gwarancję kredytu? Ogranicz ryzyko gwaranta, korzystając z gwarancji depozytów terminowych.

Co to jest ograniczona gwarancja?

Potrzebujesz poręczyciela, który pomoże Ci sfinalizować zakup domu? Ogranicz swoją odpowiedzialność, jednocześnie korzystając z pełnych korzyści gwaranta, korzystając z ograniczonej gwarancji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy