Który raport kredytowy wykrywa pull?

17 lutego 2021
Category: Nowy Kredyt

Jeśli myślisz o złożeniu wniosku o kartę kredytową w Discover, najbardziej martwi się raport kredytowy Equifax , a następnie Experian, a następnie TransUnion.

Przeanalizowaliśmy 134 publicznie dostępne zapytania kredytowe zgłoszone przez konsumentów w latach 2016 i 2017. Discover korzysta z usług wszystkich trzech agencji kredytowych, ale najbardziej przypomina Equifax.

Jest to rzeczywiście przydatna informacja, ponieważ wiedząc, gdzie dostawcy usług finansowych sprawdzają Twój kredyt (w tym przypadku Discover), możesz podjąć kroki w celu maksymalizacji swojej oceny kredytowej w preferowanym biurze kredytowym – zwiększając swoje szanse na zatwierdzenie wniosku o pożyczkę lub kredyt z latającymi kolorami.

Nasze badania wykazały, że Discover nie zawsze korzysta z Equifax jako biura kredytowego, do którego się udaje, ale wybiera go w większości przypadków sprawdzania zdolności kredytowej. Wyniki różnią się w zależności od stanu; oto jak to wygląda według stanu:

Odkryj dane z raportów kredytowych Stan Wykorzystano biura kredytowe Alabama Equifax Arkansas TransUnion Arizona Equifax i Experian Kalifornia Equifax *, Experian i TransUnion Kolorado Equifax Connecticut Equifax * i Experian Floryda Equifax, Experian * i TransUnion Hawaje Equifax i Experian Gruzja Equifax, Experian i TransUnion Illinois Equifax * i TransUnion Indiana Experian Kansas Experian Kentucky Equifax * i TransUnion Luizjana Experian Maryland Equifax * i Experian Massachusetts Equifax i Experian Michigan Equifax i Experian Minnesota Equifax Missouri Equifax i TransUnion Nevada Equifax * i Experian New Hampshire Experian New Jersey Equifax i Experian * Nowy Meksyk Equifax Nowy Jork Equifax * i TransUnion Karolina Północna Experian i TransUnion Północna Dakota TransUnion Ohio Equifax, Experian i TransUnion Oklahoma Equifax Oregon Equifax Pensylwania Equifax * i Experian Karolina Południowa Equifax Tennessee Experian i TransUnion * Teksas Equifax *, Experian i TransUnion Utah Equifax Waszyngton TransUnion* Oznacza najczęściej używane biuro informacji kredytowej w zbiorze danych tego stanu.

Skąd mamy dane

Po pierwsze, dlaczego sprawdzany jest Twój kredyt? Kiedy ubiegasz się o kredyt, bank, pożyczkodawca lub dostawca kart kredytowych (powiedzmy Discover), do którego się ubiegałeś, musi zapoznać się z Twoim raportem kredytowym, aby zobaczyć, jakiego rodzaju pożyczkobiorca jesteś.

Czy masz solidną historię godnych zaufania i zdolności kredytowej zachowania kredytowego? A może prowadziłeś życie pełne długów, zaległości i zaległości?

Instytucje finansowe znają wszystkie te informacje, ale zawsze są trochę tajemnicze, gdzie je znajdują lub skąd biorą kredyt.

Dla nas to też tajemnica.

Dostawcy usług finansowych lubią zachowywać pewien dystans między wnioskodawcami, z którymi jeszcze nie współpracowali, więc nigdy nie można być pewnym, w którym biurze kredytowym sprawdzany jest Twój kredyt po złożeniu wniosku o kredyt. Ponieważ takie informacje nie są łatwo ujawniane, przeszukaliśmy stronę CreditBoards.com, przeszukując witrynę, wyszukując osoby, które złożyły wniosek o kredyt za pomocą Discover.

Większość wyników rzuca światło na wszechobecność Equifax jako najczęściej sprawdzanej agencji Discover pod kątem twardych kredytów.

Jest powód, dla którego masz trzy wyniki FICO ze wszystkich trzech agencji informacji kredytowej. Każdy z nich stosuje własne kryteria kredytowe, więc możesz otrzymać trzy (nieco) różne wyniki.

Na przykład możesz być u progu godziwego lub dobrego kredytu, ale bank, w którym chciałbyś otrzymać pożyczkę, odrzuca Twój wniosek (lub zatwierdza Cię z wysokim oprocentowaniem).

Firma Discover mogła wykorzystać Twój raport / wynik Equifax, który ostatecznie odzwierciedlał więcej negatywnych aspektów Twojej historii kredytowej w porównaniu z informacjami zawartymi w raporcie TransUnion.

Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, z jakiego biura informacji kredytowej korzysta dany bank przy wyciąganiu kredytów, ponieważ większość banków prawdopodobnie nie ujawni, z którą agencją konsultują się w sprawie sprawdzania zdolności kredytowej. Może to mieć znaczenie w zwiększeniu szans na zatwierdzenie pożyczki w porównaniu z koniecznością szukania innego pożyczkodawcy.

Dlaczego dane są ważne

Niezależnie od tego, czy Twój kredyt jest słaby, czy nieskazitelny, wszystkie trzy oceny kredytowe z Equifax, Experian i TransUnion będą odzwierciedlać podobne wyniki, ale będą się nieznacznie różnić.

Bycie na progu uczciwego lub dobrego kredytu może mieć ogromne znaczenie w uzyskaniu lub odrzuceniu pożyczki lub kredytu, zwłaszcza jeśli na przykład raport Equifax odzwierciedla gorszy koniec Twojej historii kredytowej.

A w przypadku Discover, dostawcy kart kredytowych o wysokich standardach zatwierdzania, konieczne jest posiadanie znakomitego kredytu podczas poszukiwania karty z ich portfela.

Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci zidentyfikować raport kredytowy i biuro kredytowe, które najlepiej wpływają na Twój wskaźnik akceptacji dla dostawcy takiego jak Discover.

Zauważając, że podjęcie kroków w celu zwiększenia kredytu za pośrednictwem wszystkich trzech biur kredytowych utrzymuje go w dobrym stanie, a także znacznie zwiększa szanse na zatwierdzenie kredytu lub produktu kredytowego, z którego korzystasz.

Jak sprawdzić swój kredyt

Bycie w ciemności na temat swojego kredytu, ale ubieganie się o kredyt i tak może oznaczać ryzyko odrzucenia, nieświadomość, że Twój kredyt nie jest równy. Lub może to oznaczać świadomość, że Twój kredyt jest wzorowy, tylko amunicja, której potrzebujesz, aby być pewnym, ubiegając się o pożyczki i produkty kredytowe, które są bardziej konkurencyjne.

Zacznij od sprawdzenia własnego kredytu. Nie martw się, nie obniży to Twojej zdolności kredytowej. Przekonaj się, że wyciągnięcie kredytu za pośrednictwem Equifax nieznacznie wpłynie na Twój kredyt, ale samokontrola jest nazywana „miękkim ściągnięciem, które ma zerowy wpływ na Twój wynik.

Jednym z legalnych i bezpłatnych zasobów jest AnnualCreditReport.com, jedyna oficjalna baza danych raportów kredytowych autoryzowana przez sam rząd Stanów Zjednoczonych, więc nie ma potrzeby martwić się, że oszuści zabiegają o Twoją kartę kredytową lub dane osobowe. Witryna zapewnia pełny, szczegółowy raport kredytowy zagregowany zarówno od Equifax, Experian i TransUnion.

Podczas uzyskiwania dostępu do raportu kredytowego pamiętaj o kilku z tych wskazówek:

 • Zbadaj siebie. W ramach procesu weryfikacji witryna może zadać szereg pytań na Twój temat, które mogą, ale nie muszą być prawdziwe. Przygotuj listę banków, w których miałeś konta, nazwy dostawców pożyczek studenckich oraz poprzednie adresy, jeśli nazwy ulic i numery są niejasne. Nie daj się namówić do wybrania odpowiedzi, która jest niejednoznacznie niepoprawna; w stosownych przypadkach wybierz „żadne z powyższych.
 • Dokładnie sprawdź swoje informacje. Jedno błędnie wpisane nazwisko lub nieprawidłowo wpisana data urodzenia lub numer ubezpieczenia społecznego może sprawić, że witryna uzna, że ​​ktoś podszywa się pod Ciebie, uniemożliwiając dostęp do Twojego zgłoszenia. Upewnij się, że wszystkie Twoje dane osobowe są poprawne. Porównaj i porównaj raporty kredytowe. Zapisz kopię swojego raportu kredytowego i trzymaj ją pod ręką do następnego razu, gdy będziesz go pobierać. Po pierwsze, witryna może Cię zablokować, jeśli spróbujesz odświeżyć przeglądarkę, dając Ci tylko wgląd w cały pakiet! Następnie porównaj stare i nowe raporty, aby zobaczyć, jak radzi sobie Twój kredyt. Poznaj swoje możliwości. Wolisz zwykłą pocztę czy aplikowanie przez telefon? Możesz wysłać ten formularz pocztą na adres Annual Credit Report Service, PO Box 105281 Atlanta, GA 30348-5281, aby otrzymać wersję papierową, lub zadzwonić pod numer 1-877-322-8228.Zwiększ swój kredyt

  Jeśli chodzi o kredyt, to, co znajduje się w raporcie na papierze, odzwierciedla rzeczywistą sytuację kredytową. A twoja sytuacja kredytowa w prawdziwym życiu to nie tylko pozory; może dosłownie złożyć wniosek kredytowy lub zepsuć go z „tak na „nie. (I to nawet wtedy, gdy masz najlepsze intencje finansowe).

  Upewnienie się, że robisz wszystkie właściwe rzeczy, aby zwiększyć swój kredyt, gwarantuje, że Twoje wysiłki pojawią się w raporcie kredytowym i zaimponują pożyczkodawcom, którzy zaciągają kredyt.

  Spłacaj długNiespłacony dług wysyła wiadomość do wierzycieli, takich jak Discover, że nie jesteś gotowy, aby pożyczyć pieniądze i zaciągać więcej długów.

  Wyczyść swój profil kredytowy z wszelkich niespłaconych długów, spłacając jak najwięcej każdego miesiąca (saldo na karcie kredytowej, pożyczki studenckie, pożyczki samochodowe itp.).

  Zmniejszy to współczynnik zadłużenia do kredytu, kwotę używanego kredytu w porównaniu z tym, co jest dostępne.

  Kwestionuj błędy w raporcie kredytowymNie wszystko w raporcie kredytowym może zawsze być prawdą.

  Mogą to być nieaktualne informacje, takie jak dawny zaległy dług, który od tego czasu spłaciłeś; dodatkowe zero, które sprawia, że ​​zadłużenie na karcie kredytowej wygląda na 10000 USD zamiast 1000 USD; lub czyjeś negatywne informacje, które pojawiły się w Twoim zgłoszeniu.

  Skorzystaj z okazji, aby zakwestionować te błędy z biurami informacji kredytowej, które mogą naruszyć Twoją zdolność kredytową, klikając jeden z tych linków:

  Podnieś swoje graniceZwiększenie dostępnej kwoty kredytu, ale niewykorzystanie go w całości, zwiększa Twoją zdolność kredytową i czyni Cię bardziej atrakcyjnym kredytobiorcą.

  Jaki jest sens posiadania kredytu, ale nie korzystania z niego?

  Pokazuje, że wykorzystujesz tylko niewielką część kredytu i nie polegasz na nim jako podporze, aby przetrwać.

  Kredyt wymaga czasu, aby zbudować, naprawić, poprawić i wzmocnić, więc bądź cierpliwy. Może to zająć miesiące lub dłużej, w zależności od Twojej sytuacji finansowej.

  Poczekaj z wnioskiem o nowy kredyt, dopóki nie będziesz mieć absolutnej pewności, że Twój wynik kredytowy mieści się w zakresie, którego szuka dostawca karty.

  Na przykład, jeśli szukasz karty kredytowej na średni lub dobry kredyt, staraj się uzyskać wynik kredytowy w przedziale od 600 do 600.

  Aby uzyskać kredyt od dobrego do bardzo dobrego, wyznacz sobie cel osiągnięcia 700 i więcej w skali FICO. A kiedy dotrzesz na szczyt klubu VIP – pożądany wynik 800 punktów kredytowych – nie ma wątpliwości, że będziesz najlepszym wyborem dla Discover i innych pożyczkodawców po obejrzeniu błyszczącego raportu kredytowego, niezależnie od tego, czy pochodzi on od Equifax, Experian lub TransUnion.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy