Możesz teraz uzyskać dostęp do M-PESA przez * 334 # USSD: Oto, co musisz wiedzieć

17 lutego 2021

Jak kupić czas antenowy i Internet z MTN do dowolnej sieci Teleco w Ugandzie

Czym różni się Galaxy S20 FE od innych smartfonów S20?

Tecno Spark 6 Air z 6000 mAh: cena i dane techniczne

Chromecast vs Miracast: czym różnią się dwie technologie wyświetlania bezprzewodowego

Jak zainstalować Android APK na Android TV box za pomocą Wireless File Manager

Jak rozwiązać problem z błędem wypłaty bankowej online w Nigerii

Aplikacja NovoFX Absa Bank umożliwia wysyłanie pieniędzy w całej Afryce

Jak naprawić transfer zatrzymany na 99% podczas kopiowania dużych plików

Jak sprawdzić, czy masz najnowszą wersję systemu Windows 10

Co nowego w Chromecast z urządzeniem do przesyłania strumieniowego Google TV

Oppo Reno4: Oto wszystko, co musisz wiedzieć

Co robią firmy, które przyciągają uwagę podczas tej blokady COVID-19

Zwiedzasz Kenię po raz pierwszy? Oto Twój przewodnik techniczny

Wprowadzono Google Pixel 5: niedrogi flagowy smartfon 5G

Co nowego w Chromecast z urządzeniem do przesyłania strumieniowego Google TV

  • O nas
  • Nasz zespół
  • Skontaktuj się z nami
  • Polityka prywatności
  • Warunki korzystania

Być może już wiesz, że będzie tylko 21 milionów bitcoinów bitych lub wydobywanych. To maksymalna ilość Bitcoinów, jaka kiedykolwiek będzie. Kto zdecydował, że ilość Bitcoinów powinna być ograniczona do 21 milionów? I dlaczego? Pomysł ten jest używany jako argument, aby powiedzieć, że Bitcoin nigdy nie straci nic ze swojej wartości.

Argumentem jest to, że podaż nigdy nie zostanie arbitralnie zawyżona, co zmniejszy wartość Bitcoina. Przynajmniej nie w sposób, który mówi, że dolar amerykański może być zawyżony przez Rezerwę Federalną. To prawda, ponieważ nie ma centralnego organu, który może zdecydować o utworzeniu dodatkowych 21 milionów Bitcoinów.

Nowe Bitcoiny są wybijane w procesie znanym jako Bitcoin Mining . Kiedy górnik Bitcoin odkryje prawidłowy blok Bitcoin, zostaje nagrodzony za swój wysiłek. Płatność dotyczy kilku nowo wybitych Bitcoinów, nazywa się to nagrodą blokową .

Protokół Bitcoin jest zaprojektowany w taki sposób, że nowy blok jest wydobywany mniej więcej co 10 minut. To około 56 500 bloków rocznie, co daje 210 240 bloków co 4 lata.

Halvening

Po każdych 210240 blokach (4 lata) nagroda za blok jest zmniejszana o połowę. Jest to ogólnie określane jako Halvening . Za pierwsze 210240 bloków nagroda za blok wyniosła 50 Bitcoinów. Następnie w następnych 210 240 blokach (tj. Blokach od 210 241 do 420 480) został zmniejszony o połowę do 25 Bitcoinów. Nagroda za blok ponownie została zmniejszona do 12,5 Bitcoina.

11 maja 2020 r., Około 15:21 czasu EST, łańcuch blokowy Bitcoin przeszedł trzeci halving nagrody za blok. Oznacza to, że obecnie górnicy otrzymują nagrodę w wysokości 6,25 Bitcoina za blok, w porównaniu z 12,5, które otrzymywali przed wydarzeniem o połowę.

Podczas następnego halveningu spadnie do 3,125 Bitcoin na blok, a następnie spadnie do 1,5625. Nagroda blokowa będzie następnie zmniejszana o połowę co 4 lata, aż osiągnie bardzo małe wartości. Dojdzie do punktu, w którym nagroda za blok stanie się naprawdę bardzo mała.

Ostatnie Halvening

Jeden z ostatnich halvenings wyniesie 0,0000002 Bitcoin na blok. To wtedy zostanie przecięte na pół i wyniesie 0,0000001. Po kolejnych 4 latach blockchain Bitcoin nagrodzi 0,0000000 BTC za wydobyty blok. Możesz się zastanawiać, dlaczego nie jest to 0,00000005? Czy nie powinno być innego miejsca po przecinku, ponieważ połowa 1 to nie 0?

Rzecz w tym, że Bitcoin może przechowywać tylko tyle miejsc po przecinku. Więc kiedy przecina jeden z 0,0000001 na pół, nie ma gdzie umieścić piątki w 0,00000005. W takim przypadku 5 po prostu nie istnieje, po prostu zostaje zmniejszone o połowę. Taka jest natura projektowania i przechowywania wartości Bitcoin. Ma tylko tyle miejsca na cyfry dziesiętne.

To ostatnie o połowę ma nastąpić około 2140 roku. W tym momencie ilość wydobytych bitcoinów wyniesie około 21 milionów. W rzeczywistości, kiedy dojdzie do ostatniego zmniejszenia o połowę, ilość ta nie wyniesie dokładnie 21 milionów bitcoinów z kilku powodów.

Pierwszym powodem jest to, że jeśli zsumujesz wszystkie bloki wszystkich połówek, otrzymasz liczbę bardzo bliską 21 milionom. Ale w rzeczywistości nie jest to 21 milionów; liczba to 20 999 999. Po drugie, nie będzie 21 milionów Bitcoinów, ponieważ istnieje również dość duża ilość Bitcoinów, które zostaną utracone.

Na przykład niektórzy ludzie zgubili klucze prywatne. Ich Bitcoin właśnie teraz siedzi tam, aby nigdy więcej go nie dotykać, ponieważ po prostu nie mają do niego dostępu.

Dlaczego 21 milionów? I czy można to zmienić?

Pozostaje pytanie, dlaczego Satoshi wybrał 21 milionów bitcoinów? Powodem, dla którego założyciel zdecydował się na to, było tylko zgadywanie. Był na tyle podzielny, że wystarczyłby podaż i wydaje się, że tak właśnie działa matematyka.

Ale czy można zmienić ten limit? Odpowiedź brzmi: tak i nie, to rodzaj filozoficznego pytania. W pewnym sensie tak; może istnieć Hard Fork, aby zmienić sposób dystrybucji nagrody za blok. Mogliby ją zwiększyć, zresetować do 50, a nawet podwoić. Z Hard Fork mogą robić różne rzeczy.

To zmieni protokół, a jeśli wszyscy zainstalują nowego klienta Bitcoin, to będzie to nowy Bitcoin. Ale wtedy wiele osób powiedziałoby, że limit 21 milionów Bitcoinów jest jedną z rzeczy, które są całkowicie niezbędne dla Bitcoina. I że jeśli stworzysz Hard Fork, który ma ponad 21 milionów, nie będzie to Bitcoin.

Byłby to fałszywy Bitcoin, a nikt nie chce używać fałszywego Bitcoina. Jak wszyscy wiemy, może istnieć tylko jeden Bitcoin. Jeśli było to dla Ciebie wystarczająco zrozumiałe, nie wahaj się i daj nam znać, jakie inne osoby wyjaśniające chciałbyś, abyśmy zrobili, w sekcji komentarzy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy