Pożyczki gruntowe: 3 rzeczy, które należy wiedzieć, zanim kupisz ziemię

Pożyczki gruntowe: 3 rzeczy, które należy wiedzieć, zanim kupisz ziemię
16 października 2020
Category:

Proces jest trudniejszy niż uzyskanie kredytu hipotecznego

  • FACEBOOK
  • ŚWIERGOT
  • LINKEDIN

Jeśli kupujesz ziemię zamiast istniejącego domu, ponieważ chcesz budować od podstaw, prawdopodobnie będziesz potrzebować pożyczki gruntowej. A to stwarza więcej problemów niż uzyskanie zwykłego kredytu hipotecznego. Po pierwsze, nie ma domu, który mógłby stanowić zabezpieczenie kredytu gruntowego.

Uzyskanie finansowania gruntowego stwarza inny zestaw przeszkód dla potencjalnych nabywców. Oto trzy kwestie, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem ziemi.

Kluczowe wnioski

  • Uzyskanie kredytu gruntowego stwarza inny zestaw przeszkód niż ubieganie się o kredyt hipoteczny na dom.
  • Kredytodawcy wymagają zbadanych granic, a Ty musisz sprawdzić warunki zagospodarowania przestrzennego i ograniczenia w użytkowaniu nieruchomości, a także dostęp do mediów i dróg publicznych.
  • Im bardziej ulepszony grunt, na przykład działka gotowa do budowy, tym niższy koszt kredytu.
  • Najlepsze źródła pożyczek obejmują finansowanie sprzedającego, lokalni pożyczkodawcy lub pożyczkę pod zastaw domu.
  • Grunty wiejskie mogą kwalifikować się do pożyczki z dopłatą w USDA.

1. Podstawy gruntów: granice, podział na strefy, dostęp

Po pierwsze, ważne jest, aby mieć jasność co do potencjalnego zakupu. Dlatego ważne jest, aby granice zostały wytyczone przez geodetów i wszystko było przygotowane na papierze do przedstawienia pożyczkodawcy. Innym ważnym szczegółem jest dwukrotne sprawdzenie ograniczeń dotyczących stref i użytkowania gruntów.

W przypadku działek mieszkalnych dostęp do mediów ma duże znaczenie. Gotowość do podłączenia wody, kanalizacji, elektryczności i kabli pozwala zaoszczędzić dużo czasu, pieniędzy i kłopotów. Podobnie, kluczową kwestią może być dostęp do drogi publicznej, ponieważ kupujący będzie musiał zapewnić stałą służebność dostępu do drogi publicznej, jeśli taka nie jest jeszcze dostępna.

Warto również skontaktować się z lokalnym wydziałem planowania, aby dowiedzieć się, jaka przyszłość czeka najbliższe sąsiedztwo. Nowy park przy tej samej ulicy może podnieść wartość nieruchomości w nadchodzących latach, podczas gdy nowa autostrada lub oczyszczalnia ścieków jest mniej prawdopodobne.

Ponieważ kupno ziemi różni się od zakupu domu, warto współpracować z agentem nieruchomości specjalizującym się w tego typu transakcjach.

2. Planowane wykorzystanie gruntu: natychmiastowa budowa, potrzebne ulepszenia, inwestycje spekulacyjne

Warunki pożyczek – takie jak zaliczka i oprocentowanie – zwykle zależą od przeznaczenia gruntu, ponieważ jest to bezpośrednio związane z ekspozycją banku na ryzyko. W ten sposób uzyskanie pożyczki na ziemię jest zawsze trudniejsze niż zakup istniejącego domu, ponieważ istniejący dom daje bankowi natychmiastowe, namacalne zabezpieczenie, podczas gdy nowa konstrukcja ma więcej ruchomych części, które mogą się zepsuć.

Z istniejących domów kolejnym krokiem w dół drabiny zaufania banku jest zakup gotowej działki z zamiarem natychmiastowego rozpoczęcia budowy podstawowego mieszkania. Są rzeczy, które mogą pójść nie tak, spowodować opóźnienia lub zwiększyć koszty po drodze, ale w oczach banku harmonogram jest nadal możliwy do zarządzania. Wymagana zaliczka zwykle mieści się w przedziale od 15% do 25%.

Wreszcie, istnieje surowa ziemia, na której nie ma konkretnych planów budowy czegokolwiek, co jest w zasadzie inwestycją spekulacyjną. Na przykład projekt w tym duchu mógłby obejmować zakup gruntu w oczekiwaniu na ukończenie nowej autostrady w pobliżu. Miałaby być nadzieja, że ​​po ukończeniu autostrady teren będzie atrakcyjny dla dewelopera do wybudowania nowego osiedla z wygodnym dojazdem do miasta. Ziemia mogłaby zostać następnie sprzedana deweloperowi z czystym zyskiem. Pożyczki te mogą wymagać wpłaty zaliczki w wysokości do 50%.

Partie nieulepszone to takie, które nie mają jeszcze podstawowych wymaganych usług. Często zdarzają się nieprzewidziane problemy i przekroczenia kosztów, co może wydłużyć czas zakupu o miesiące.

3. Opcje kredytu gruntowego: szukanie finansowania

Biorąc pod uwagę powyższe problemy, może być konieczne dalsze poszukiwanie, aby sfinansować zakup gruntu na akceptowalnych warunkach. Wypróbuj te źródła:

Finansowanie sprzedającego

Może to być dobra opcja na uzyskanie korzystnych warunków, zwłaszcza jeśli sprzedawca jest chętny do rozładunku ziemi, a rynek jest fajny. Ponieważ jest to umowa między dwoma prywatnymi obywatelami, wszystko podlega negocjacji, od zaliczki po stopę procentową. Ważne jest, aby dokumenty zostały sprawdzone przez prawnika przed podpisaniem czegokolwiek, aby uniknąć luk prawnych i nieprzyjemnych niespodzianek dla którejkolwiek ze stron.

Lokalne banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe

Lokalne banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe zazwyczaj przychylniej spoglądają na pożyczki na ziemię niż wielkie behemoty. Mogą również oferować lepsze warunki ze względu na lokalną znajomość nieruchomości. Mimo to potencjalny pożyczkobiorca będzie musiał przedstawić pakiet pożyczki ze specyfikacją i planami dotyczącymi gruntu, a także osobiste informacje finansowe, aby udowodnić zdolność kredytową.

Pożyczka USDA

Jak kupujący mogą kupować ziemię, skoro banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe nie oferują jej finansowania? Jeśli nieruchomość jest wiejska i rolna, kupujący może otrzymać pomoc federalną. Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) oferuje szereg subsydiowanych pożyczek o minimalnych wymaganiach i korzystnych warunkach. Wcześniejsze  

Pożyczka pod zastaw domu

Kupujący z istniejącą nieruchomością i niewielkim zadłużeniem może rozważyć pożyczkę pod zastaw domu. Ten rodzaj pożyczki wykorzystuje kapitał istniejącej nieruchomości, oferując znacznie lepsze warunki niż zwykła pożyczka na budowę czy grunt. Wcześniejsze  

Podsumowanie

Finansowanie nieruchomości, na której zbudujesz swój wymarzony dom, jest znacznie bardziej skomplikowane niż ubieganie się o kredyt hipoteczny. Kredytodawcy wymagali zbadanych granic, a Ty musisz sprawdzić warunki zagospodarowania przestrzennego i ograniczenia w użytkowaniu gruntów, a także dostęp do mediów i dróg publicznych. Im bardziej ulepszona ziemia, tym niższe będą wymagane zaliczki i koszty kredytu.

Najlepsze opcje sfinansowania zakupu gruntu obejmują finansowanie sprzedającego, lokalni pożyczkodawcy lub pożyczkę pod zastaw domu. Jeśli kupujesz nieruchomość wiejską, koniecznie sprawdź, czy kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki z dopłatą USDA.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy