Zelle: Opłaty, czas transferu i jak z niego korzystać

17 lutego 2021
TransferWise
Możesz korzystać z Zelle za pośrednictwem usługi bankowości internetowej lub aplikacji Zelle, aby dokonywać płatności na rzecz przyjaciół, rodziny i osób, którym ufasz. Aby rozpocząć, potrzebujesz tylko adresu e-mail lub numeru telefonu komórkowego odbiorcy w USA.

Płatności Zelle są zwykle przetwarzane natychmiast, dzięki czemu jest to łatwy sposób na podzielenie się kosztami taksówki z przyjaciółmi lub na przykład przyczynienie się do zakupu wspólnego prezentu. Jednak Zelle ma kilka ograniczeń. Nie powinieneś go używać do płacenia komuś, kogo nie znasz, i nie możesz wysyłać ani odbierać płatności za granicę.

W tym przewodniku znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o korzystaniu z Zelle, oraz kilka alternatywnych opcji, takich jak TransferWise, w sytuacjach, gdy Zelle nie jest najlepszą dostępną opcją. Zacznijmy.

Uzyskaj bezpłatny dostęp do ponad 40 walut i danych bankowych, których możesz używać jako lokalny w USA, Australii, Nowej Zelandii, Europie i Wielkiej Brytanii z TransferWise
Co to jest Zelle i jak działa?

Zelle umożliwia zarejestrowanym użytkownikom wysyłanie szybkich i łatwych płatności znajomym i rodzinie. Pieniądze są zazwyczaj odbierane w ciągu kilku minut, a aby rozpocząć, wystarczy znać numer telefonu lub adres e-mail odbiorcy w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli Twój bank należy do sieci Zelle, będziesz mógł korzystać z Zelle za pośrednictwem zwykłej aplikacji bankowości internetowej. Jeśli Twój bank nie oferuje tej usługi, nadal możesz pobrać aplikację Zelle i uzyskać dostęp do usługi w ten sposób.

Co musisz wiedzieć o używaniu Zelle

Zelle to wygodny sposób dokonywania płatności na rzecz osób, którym ufasz, ale usługa ta ma kilka ograniczeń. Oto, co musisz wiedzieć.

Nie możesz korzystać z międzynarodowego konta bankowegoZelle jest dostępny tylko w USA. Aby móc korzystać z usługi, użytkownicy muszą mieć konto bankowe w Stanach Zjednoczonych i numer telefonu komórkowego.²

Jeśli chcesz dokonać płatności na rzecz kogoś z zagranicy lub jeśli chcesz zapłacić z konta, które nie znajduje się w USA, będziesz potrzebować innej opcji. TransferWise oferuje tanie i wygodne płatności międzynarodowe, które przy każdej wymianie walut używają średniego kursu rynkowego. Możesz skonfigurować swoją płatność online lub za pomocą aplikacji TransferWise i wysyłać pieniądze do ponad 50 różnych krajów bez żadnych ukrytych opłat.

Aby korzystać z Zelle, potrzebujesz smartfonaNiektóre banki oferują płatności Zelle za pośrednictwem swoich usług bankowości internetowej – co oznacza, że ​​możesz korzystać z Zelle z dowolnego urządzenia, z którego zwykle korzystasz do zarządzania swoimi pieniędzmi. Jeśli jednak Twój bank nie oferuje tej opcji, musisz pobrać aplikację Zelle na swój smartfon, aby zorganizować płatność

Nie ma możliwości skorzystania z karty kredytowejPłatności Zelle można dokonywać za pomocą konta bankowego w USA lub karty debetowej Visa lub Mastercard. Nie możesz używać karty kredytowej, firmowej karty debetowej, karty przedpłaconej ani międzynarodowej karty debetowej. ⁵ ⁶ ⁷

Jeśli chcesz wysłać pieniądze znajomym lub rodzinie za granicą, możesz to zrobić za pomocą konta wielowalutowego TransferWise i karty debetowej. Będziesz mógł przechowywać dziesiątki różnych walut na swoim koncie, a połączonej karty można używać wszędzie tam, gdzie zobaczysz logo Mastercard, dzięki czemu płatności będą proste.

Limity wysyłania ZelleDokonując płatności za pośrednictwem swojego banku za pośrednictwem Zelle lub bezpośrednio z aplikacji Zelle, napotkasz pewne ograniczenia. Oznacza to, że w przypadku większych przelewów możesz lepiej skorzystać z innej usługi, takiej jak TransferWise.

Generalnie przelewy do nowych odbiorców będą podlegały surowszym limitom. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa Twoich pieniędzy. Po wykonaniu kilku przelewów na to samo konto, Twoje limity prawdopodobnie wzrosną.

Oto ograniczenia niektórych większych banków wraz z Zelle. Pamiętaj, że te limity mogą ulec zmianie, więc zawsze sprawdź w swoim banku. Limity mogą się również różnić w zależności od typu konta.

Twoje pieniądze nie są ubezpieczoneZelle ma na celu dokonywanie płatności na rzecz osób, którym ufasz. Pieniądze są zwykle otrzymywane bardzo szybko po skonfigurowaniu płatności i po dokonaniu przelewu nie będzie można anulować przelewu. Ważne jest, aby sprawdzić, czy posiadasz prawidłowe dane dotyczące każdej dokonywanej płatności, ponieważ możesz nie odzyskać pieniędzy, jeśli przez pomyłkę wyślesz je do niewłaściwej osoby.

Zelle sugeruje użycie karty kredytowej, jeśli kupujesz coś od osoby, której nie znasz, ponieważ karty kredytowe często zapewniają ochronę kupującego na wypadek, gdyby coś poszło nie tak .²

Opłaty Zelle

Zelle nie pobiera od użytkowników opłat za wysyłanie i otrzymywanie pieniędzy⁴ Musisz potwierdzić, że Twój bank lub unia kredytowa nie nalicza opłat – ale większość banków oferuje płatności Zelle bez żadnych dodatkowych opłat.

Jak wysyłać, żądać i otrzymywać pieniądze za pośrednictwem Zelle

Aby dokonać płatności Zelle, musisz zalogować się do usługi bankowości internetowej lub aplikacji Zelle. Po prostu wprowadź numer telefonu lub adres e-mail odbiorcy w Stanach Zjednoczonych oraz kwotę, którą chcesz wysłać. Po potwierdzeniu płatności zostanie ona natychmiast przetworzona.

Jeśli otrzymasz płatność Zelle, otrzymasz powiadomienie. Jeśli jesteś już zarejestrowany w Zelle, nie musisz podejmować żadnych dalszych działań. Płatność automatycznie trafi na Twoje połączone konto bankowe. Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś, musisz skonfigurować Zelle, aby otrzymać pieniądze. Aby rozpocząć, wystarczy kliknąć link podany w e-mailu z powiadomieniem⁵

Możesz również skorzystać z Zelle, aby zażądać płatności. Po prostu zaloguj się do Zelle w aplikacji lub za pośrednictwem usługi bankowości internetowej i kliknij przycisk Poproś . Będziesz wtedy mógł wprowadzić dane kontaktowe osoby, od której żądasz pieniędzy, i wysłać prośbę.

Godziny transferu ZelleJeśli wysyłasz pieniądze do kogoś, kto jest już zarejestrowany w Zelle, zwykle otrzymamy je w ciągu kilku minut. Warto jednak zauważyć, że otrzymanie płatności potrwa trochę dłużej, jeśli odbiorca nie zarejestrował się jeszcze w usłudze Zelle. W takim przypadku pieniądze zostaną odebrane w ciągu jednego do trzech dni roboczych po rejestracji⁶

Korzystanie z Zelle w bankach i spółdzielczych kasach kredytowychSetki banków i spółdzielczych kas pożyczkowych – obsługujących około 100 milionów klientów – są w sieci Zelle, współpracując, aby oferować proste, szybkie płatności między rachunkami w USA.

Jeśli Twój bank lub kasa kredytowa należy do sieci Zelle, możesz wygodnie dokonywać płatności, logując się do swojej usługi bankowości internetowej. Oznacza to, że nie musisz pobierać żadnych dodatkowych aplikacji i możesz dokonywać płatności i zarządzać swoimi pieniędzmi w jednym miejscu.

Dla kwalifikujących się klientów z USA, Zelle może być szybkim sposobem na wysyłanie pieniędzy znajomym i rodzinie. Przydaje się na przykład do dzielenia rachunków w restauracji lub płacenia opiekunce do dzieci i oznacza, że ​​nie musisz się martwić o noszenie dużej ilości gotówki. Jednak nie jest to odpowiednia usługa na każdą okazję. Na przykład nie używaj Zelle do płacenia ludziom, których nie znasz. Nie możesz też używać Zelle do wysyłania pieniędzy do ludzi za granicą. W takim przypadku będziesz potrzebować alternatywy, takiej jak konto wielowalutowe TransferWise i karta debetowa.

Źródła:

 1. Zelle przedstawia Zelle – 20 kwietnia 2020 r
 2. Zelle Czy powinienem używać Zelle® z aplikacją bankową mojej instytucji finansowej czy z aplikacją Zelle? – 20 kwietnia 2020 r
 3. Zelle Dane mojej karty nie działają. Co mogę zrobić? – 20 kwietnia 2020 r
 4. Zelle Czy mogę uzyskać dostęp do Zelle®, aby wysyłać lub odbierać pieniądze bez smartfona? – 20 kwietnia 2020 r
 5. Zelle About the Zelle Network – 20 kwietnia 2020
 6. Zelle Czy mogę używać Zelle® na całym świecie? – 20 kwietnia 2020 r
 7. Zelle Zarejestruj się w aplikacji Zelle® przy użyciu nazwy użytkownika i hasła do bankowości internetowej – 20 kwietnia 2020 r
 8. Chase QuickPay® with Zelle® – 13 maja 2020 r
 9. Dodatek dotyczący usługi transferowej Wells Fargo Zelle – 13 maja 2020 r
 10. Limity przelewów Bank of America Zelle – 13 maja 2020 r
 11. Zelle Czy istnieją ograniczenia co do tego, ile mogę wysłać? 13 maja 2020 r
 12. Zelle Using Zelle® Safely – 20 kwietnia 2020 r
 13. Zelle Używanie Zelle® do płacenia za towary lub usługi od kogoś, kogo nie znam – 20 kwietnia 2020 r
 14. Zelle Czy są jakieś opłaty za wysyłanie pieniędzy za pomocą Zelle®? – 20 kwietnia 2020 r
 15. Zelle Ktoś wysłał mi pieniądze za pomocą Zelle®, jak je otrzymam? – 20 kwietnia 2020 r
 16. Zelle Jak długo trwa otrzymywanie pieniędzy z Zelle®? – 20 kwietnia 2020 rNiniejsza publikacja służy wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych i nie obejmuje wszystkich aspektów tematów, którymi się zajmuje. Nie ma stanowić porady, na której należy polegać. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie treści niniejszej publikacji lub powstrzymaniem się od takich działań należy zasięgnąć profesjonalnej lub specjalistycznej porady. Informacje zawarte w tej publikacji nie stanowią porady prawnej, podatkowej ani innej profesjonalnej porady firmy TransferWise Limited lub jej podmiotów stowarzyszonych. Wcześniejsze wyniki nie gwarantują podobnego wyniku. Nie składamy żadnych oświadczeń, zapewnień ani gwarancji, wyraźnych ani dorozumianych, że treść publikacji jest dokładna, kompletna lub aktualna.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy